Győzött, de mégis selejtező vár a szlovák válogatottra

Updated: november 20, 2019

Győzelemmel zárta az Eb-selejtező sorozatot a szlovák válogatott, amely hazai pályán 2:0 arányban múlta felül Azerbajdzsán együttesét.

Hamar vezetést szerzett Pavel Hapal együttese, Boženík a 19. percben vette be Balajev kapuját. A második találatra egészen a 86. percig kellett várni, Hamšík 20 méterről leadott lövése megpattant az egyik vendég játékoson, irányt változtatva a hálóban kötött ki.
A győzelem ellenére nem jutott ki egyenes ágon a szlovák válogatott, amely a Nemzetek Ligája rájátszásában folytatja.

Szlovákia-Azerbajdzsán 2:0(1:0)
Gólszerzők: 19. Boženík, 86. Hamšík.
Szlovákia: Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko – Kucka (85. Duda), Lobotka, Hamšík – Bero, Boženík (77. Mráz), Haraslín (71. Ďuriš).
Azerbajdzsán: Balajev – A. Husejnov, Mustafazade, B. Husejnov, Krivocjuk (72.Chalilzada)– Garajev, Israfilov (46. Jamalov) – Isgandarli, J. Husejnov (78. Dadašov), Rahimov – Šejdajev.