Gólzáporos kezdés a VII. ligában

Updated: marec 18, 2019

Az AG Sport liga után már a VII. liga csapatai is beszálltak a bajnoki pontvadászatba. Múlt hétvégén már 14-re nőtt a mérkőzések száma, néhol pedig egészen meglepő eredmények születtek.

Az AG Sport liga 17. fordulójában az éllovas somorjaiak szusszanhattak kicsit, mivel most ők voltak szabadnaposak. Először léptek pályára tavasszal a bakaiak, akik az elsőségre pályázó csallóközcsütörtökiek otthonában véreztek el. Megfordították, s ezzel megnyerték mérkőzésüket a pozsonyeperjesiek, a dióspatonyiak és a hajrában az egyházgelleiek is. Idegenben voltak kíméletlenek a harmadik helyen álló balonyiak is. Második tavaszi mérkőzésüket is megnyerték, így előreléptek a sereghajtó helyről a felsőpatonyiak.

Nem tétlenkedtek a VII. liga csapatai sem, s rögtön az első tavaszi fordulóban 34-szer rezdültek a hálók. A bajnokságért harcban álló két éllovas csapat, Csallóközkürt és Alistál is 6:1 arányban győzte le aktuális ellenfelét a tavaszi nyitányon. Mindkét csapatban mesterhármassal remekelő játékos is volt – előbbinél Csikmák Gábor, utóbbinál Mandák Imre tudott triplázni. Idegenben arattak fontos győzelmet a dobogó harmadik helyén álló csilizradványiak is, akik pontjaik gyarapításával igyekeznek egyre jobban bebiztosítani helyüket az élboly csapatai közt. Fölényes győzelemmel hagyták el a pályát a vásárútiak is – csupán játékosuk, Takács Dávid 70. percben történt kiállítása rondít bele a jegyzőkönyvbe. Kiállítások terén a sárrétieknek sem kedvezett a 14. forduló, hiszen az első félidő végén két játékosuk is idő előtt mehetett az öltözőbe. Kihasználva az emberelőnyt, a házigazda nagyszarvaiak végül 4:0-ra győztek. 14 forduló elteltével ízlelhették meg a győzelmet a padányiak is, miután 3:1-re kerekedtek felül csallóköznádasdi ellenfelükön.

Fontos mérkőzést nyertek meg a csilizradványiak – klubelnöki értékelő:
“Meglehetősen kemény és változatos téli felkészüléssel a hátunk mögött utaztunk első bajnoki mérkőzésünkre, a nagyszerű játékerőt képviselő Pozsonycsákány otthonába. Kellemes gondjaink között számontartható a hosszú és minőségi kispad. Bármikor bevethető, érett labdarúgók alkották ezen a mérkőzésen is azt. A mérkőzés álmosan kezdődött, de rövid idő után a hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést és bizony nem sok teret engedtek az enerváltan futballozó csapatunknak. A 9. percben góllá érett a mezőnyfölény, és egy tetszetős támadás végén Varju lőtt a hálóba közvetlen közelről. Sajnos a ritmust továbbra sem tudtuk felvenni, néha csak a szerencsének, továbbá Juhász kapusnak köszönhetjük, hogy a hazaiak nem növelték előnyüket. Juhász Józsi klasszis módon hárított két ajtó – ablak helyzetet, mérkőzésben tartva ezzel csapatunkat. A félidő közepétől kezdett mindinkább megnyugodni a csapat és a hazai kapuhoz eljutva sikerült pár helyzetet is kialakítani, ám a hazai kapus nagyszeruen állta a sarat. A 31. percig nem is tudtunk eredményesek lenni. Ekkor érkezett csapatunk fekete gyöngyszeme – Roberto Adrian De la Cruz – és egy baloldali beadást követően, mindenkit megelőzve bólintott a hálóba. Az egyenlítés ténye önbizalmat adott csapatunknak és továbbra is sorra alakította ki helyzeteit, ami a 44. percben érett vezető góllá – Kulacs Patrik 20 méterről óriási gólt ragasztott a hazai kapuba. Őszintén szólva, a hazai kapus nem igazán láthatta a lövést, amikor pedig észlelte azt, már túl késő volt – viszont ez semmit nem von le Patrik érdeméből, fáradhatatlan középpályásunk klasszis megoldást választott. A szünetben megerősítettük támadójátékunkat. A második félidőben a hazaiak kezdtek felzárkózni és kecsegtető szituációkat alakítottak ki, de a gólszerzést vagy a nagyszerűen működő védelem (egy esetben például Vass Péter fejelte ki a gólvonalról a hálóba tartó lövést), vagy Juhász kapus akadályozták meg. A hazaiak két alkalommal is a gólvonalról vágták ki Jancsó Zsolt lövését, aki később sajnos megsérült és cserérélni kényszerültünk. A hazaiak még ugyan nagy erőkkel támadtak, de több gól nem esett a mérkőzésen, így egy harcos, ámde sportszerű találkozón sikerült mindhárom pontot megszereznünk. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani hűséges szurkolótáborunknak, a B – szektor tagjainak, akik a zord időjárás ellenére elkísérték és végig buzdították fiainkat, ezáltal is minél jobb eredményre ösztönözve őket.” – értékelt Szalay Gábor, a győztes csilizradványi csapat elnöke.

AG SPORT LIGA/VI. LIGA – 17. forduló:
Ekecs/Apácaszakállas-Egyházgelle 2:3 (1:1), g.: Lukács J. (8.), Cserháti B. (63.) ill. Puha I. (10.), Szerencsés Z. (70.), Csölle F. (88.);
Csallóközcsütörtök-Baka 3:1 (2:0), g.: Duzek M. (12.), Kulacs J. (24.), Šmahovský A. (67.) ill. Gróf D. (50.);
Pozsonyeperjes-Szentmihályfa 3:1 (0:1), g.: Tászli Z. (52.), Rácz A. (64.), Molnár R. (69.) ill. Döme T. (41.);
Nagypaka-Balony 0:3 (0:1), g.: Andrássy B. (öngól-60.) ill. Belucz G. (17., 11m-88.);
Hegyéte-Felsőpatony 1:2 (0:1), g.: Ivicze Gy. (11m-51.) ill. Fekete A. (44.), Zsigmond A. (67.);
Felbár-Izsap 2:1 (1:0), g.: Halász T. (38.), Mikus K. (82.) ill. Szabó R. (70.);
Nyékvárkony-Dióspatony 2:4 (2:1), g.: Kósa D. (2.), Nagy T. (14.) ill. Lőrincz N. (30., 74.), Daniel A. (52.), Flaska R. (56.).

VII. LIGA – 14. forduló:
Nagyszarva-Sárrét 4:0 (1:0), g.: Bartal T. (34.), Vas G. (48.), Rublík M. (80.), Derzsi G. (88.);
Csallóközkürt-Dióspatony B/Patonyrét 6:1 (2:0), g.: Csikmák G. (3., 9., 82.), Harsányi D. (53.), Juhos I. (76.), Losonszki M. (78.) ill. Hegyi V. (80.);
Pozsonycsákány-Csilizradvány 1:2 (1:2), g.: Varju K. (9.) ill. De La Cruz A. (31.), Kulacs P. (44.);
Csilizpatas-Alistál 1:6 (0:4), g.: Lakatos N. (75.) ill. Szakál M. (10.), Mandák I. (38., 71., 85.), Hromada S. (43.), Bogyai K. (45.);
Sárosfa-Tárnok 1:1 (0:0), g.: Macura L. (64.) ill. Bartal T. (74.);
Padány-Csallóköznádasd 3:1 (1:0), g.: Balogh I. (36.), Takács D. (62.), Lukács I. (89.) ill. Fehér T. (54.);
Vásárút-Béke 6:1 (3:1), g.: Bögi I. (18., 24.), Szeszták L. (30., 83.), Szücs K. (54., 58.) ill Szlanyina R. (41.).

1.Csallóközkürt          14        13        0          1          55:11   39
2.Alistál          14        13        0          1          53:13   39
3.Csilizradvány          14        10        1          3          28:12   31
4.Pozsonycsákány      14        8          0          6          28:24   24
5.Csilizpatas   14        7          1          6          27:30   22
6.Sárosfa         14        6          2          6          19:20   20
7.Tárnok         14        5          4          5          27:27   19
8.Béke 14        5          2          7          23:31   17