Fölényes szlovák győzelem Skócia felett

Updated: október 11, 2016

Magabiztos győzelmet aratott a szlovák labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezősorozat 3. fordulójában, amely 3:0-ra múlta felül Skócia csapatát. A mérkőzés hőse Róbert Mak, aki a remek játék mellett két gólt is szerzett.

Szlovákia – Skócia 3:0 (1:0)

Gólszerzők: Mak (18., 57.), Nemec (68.)

Szlovákia: Kozáčik – Sabo, Škrtel, Ďurica, Holúbek – Kucka, Škriniar – Ďuriš, Hamšík (Kiss, 87.), Mak (Švento, 80.) – Nemec (Bakoš, 69.)

Skócia: Marshall – Paterson, Martin, G. Hanley, Tierney – D. Fletcher (Griffiths, 64.) – Snodgrass, Bannan, McArthur, Ritchie (Anya, 64.) – S. Fletcher (J. McGinn, 76.)

A 18. percben vezetést szerzett a szlovák csapat, egy baloldali beadást Hamšík fejelt kapura, Marshall bravúrral védett, a kipattanót pedig Mak a léc alá vágta. Ezzel megszakadt a szlovák válogatott 423 perce tartó gólcsendje. Két perccel később Snodgrass lövését Kozáčik mentette szögletre. A 40. percben Mak cselezte be magát a tizenhatosba, löketét Marshall bravúrral szögletre tornázta.

Az 57. percben kettőre nőtt a szlovák előny, egy remek passz után Mak a védőt is elfektetve a hálóba talált – 2:0. Tovább folytatódtak a szlovák támadások, a 68. percben Mak szöglete után Nemec fejelt a kapuba – 3:0.