Döntetlennel zárta a Nemzetek Ligáját a szlovák válogatott

Updated: september 25, 2022

Döntetlennel zárta a Nemzetek Ligája csoportmérkőzéseit a szlovák válogatott, amely Topolyában Fehéroroszország ellen ért el 1:1-es döntetlent. Ezzel Szlovákia a C-divízió 3. csoportjában a harmadik helyen zárt.

A mérkőzést Topolyában rendezték, ugyanis a háború miatt a fehérorosz játékosok nem léphetnek pályára az Európai Unióban, ezért egy semleges helyszínen kellett lejátszani a találkozót.

A szlovák válogatottban ismét a kezdőben kapott helyet Bénes László, aki ezúttal 74 percet töltött a pályán. Aktívan játszott a szlovák válogatott, amely 75 százalékban birtokolta a labdát, 15 lövést eresztett meg, ezekből pedig 5 ment kapura. Ennek ellenére a fehérorosz csapat szerzett vezetést, a 45. percben egy szöglet után közelről Bakhar talált a hálóba – 0:1. Fordulás után próbált egyenlíteni a szlovák válogatott, ez pedig a 65. percben jött össze. Hancko beadását Zrelák küldte a hálóba – 1:1. Hiába küzdött a győzelemért a szlovák válogatott, újabb gólt már nem sikerült szerezni.

Ezzel a szlovák válogatott a csoportja harmadik helyén végzett. A B-divízióba Kazahsztán jutott, míg Fehéroroszország kiesett.

Szlovákia-Fehéroroszország 1:1 (0:1)
Gólszerzők: Zreľák (65.) ikk. Bakhar (45.)
Sárga lapok: Pekarík – Bachar, Pečenin, Klimovič, Chadarkevič, Bačarov.

Játékvezető: Dabanovič – Djukič, Todorovič (mind Montenegró) – 524 néző
Szlovákia: Rodák – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hancko – Kucka (87. Mráz), Lobotka, Bénes (74. Hrošovský) – Jirka, Boženík (60. Zreľák), Ďuriš (74. Bero)
Fehéroroszország: Plotnikov – Poľjakov, Judenkov, Chadarkevič – Nečajev, Jablonski, Bačarov, Maľkevič – Klimovič, Gromyko (39. Pečenin) – Bachar (68. Bogomolski, 89. Savickij)