BL-EL: Ismerős ellenfelet kaphat a DAC, erős csapatok várnak a Ferencvárosra

By
Updated: jún 17, 2019

Fokozódnak az izgalmak a keddi sorsolás előtt, amikor is a magyar és a szlovák csapatok ellenfeleket kapnak a Bajnokok Ligája és az Európa liga 1. selejtezőkörében. Az ellenfelek szűkítése után nézzük, kiket kaphatnak az egyes csapatok.

A Bajnokok ligájában a Slovan kiemelt lesz, így viszonylag gyengébb ellenfeleket kaphat, míg a Ferencváros akár erős szerb, kazah vagy bolgár csapattal kerülhet össze.

Az Európa ligában a Fehérvár csapata kiemeltként várja a sorsolást, így akár a Rózsaheggyel is összekerülhet, míg a Nagyszombat szintén kiemeltként a Budapest Honvéd ellen is mérkőzhet. Külön érdekes a DAC csoportja, a sárga-kékek a tavalyi ellenfél Dinamo Tbiliszivel is összekerülhetnek, de rajtuk kívül a ciprusi Apollon, a kazah Kairat, a lengyel Cracovia, vagy a lett Ventspils lehet az ellenfél.
Sorsolás kedden, 15:30 órától!


Bajnokok Ligája:
1. csoport:
Astana (KAZ)
Ludogorets (BUL)
Crvena zvezda (SRB)
Shkëndija (MKD)
AIK (SWE)
Sūduva (LTU)
CFR Cluj (ROU)
Ferencváros (HUN)
Nõmme Kalju (EST)
Ararat-Armenia (ARM)

2. csoport:
Celtic (SCO)
Qarabağ (AZE)
Sheriff Tiraspol (MDA)
F91 Dudelange (LUX)
Slovan Bratislava (SVK)
Valletta (MLT)
Sarajevo (BIH)
Sutjeska (MNE)
Partizani (ALB)
Saburtalo (GEO)

Európa liga:
3. csoport:
Tobol Kostanay (KAZ)
Kukësi (ALB)
FCSB (ROU)
Čukarički (SRB)
Maccabi Haifa (ISR)
Milsami Orhei (MDA)
Mura (SVN)
Debrecen (HUN)
Banants (ARM)
Jeunesse Esch (LUX)

5. csoport:
Fehérvár (HUN)
Zrinjski (BIH)
Shakhtyor Soligorsk (BLR)
Neftçi (AZE)
Levski Sofia (BUL)
Hibernians (MLT)
Rózsahegy (SVK)
Akademija Pandev (MKD)
Speranta Nisporeni (MDA)
FK Zeta (MNE)

6. csoport:
Spartak Nagyszombat (SVK)
Žalgiris Vilnius (LTU)
Fola Esch (LUX)
Alashkert (ARM)
Olimpija Ljubljana (SVN)
Chikhura Sachkhere (GEO)
Rīgas (LVA)
Budapest Honvéd (HUN)
Makedonija Skopje (MKD)
Radnik Bijeljina (BIH)

7. csoport:
Apollon Limassol (CYP)
Kairat Almaty (KAZ)
Ventspils (LVA)
Cracovia Kraków (POL)
Dinamo Tbilisi (GEO)
Teuta (ALB)
La Fiorita (SMR)/Engordany (AND)
Široki Brijeg (BIH)
DAC 1904 (SVK)
Kauno Žalgiris (LTU)