A Besiktas elleni győzelemmel kezdte az Európa ligát a Slovan

Updated: september 20, 2019

Győzelemmel nyitott az Európa liga csoportkörében a pozsonyi Slovan, amely hazai pályán a Besiktast múlta felül 4:2 arányban. A fővárosiak számára ez volt az első győzelem az Európa ligában.

SK Slovan – Besiktas 4:2 (1:2)
Gólszerzők: 14. a 58. Šporar, 90.+2 Ljubičič, 90.+4 Moha – 29. Ljajič (11 m), 45.+1 Božikov (öngól)
Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu (88. Bajrič), de Kamps (82. Ljubičič), Holman – Dražič (76. Daniel), Šporar, Moha
Besiktas: Karius – Douglas, Vida, Ruiz (73. Hutchinson), Rebocho – Elneny – Diaby (78. Lens), Toköz, Ljajič, N’Koudou (82. Yalcin) – Nayir

A 14. percben Karius rosszul elfejelt labdája után Šporar az üres kapuba gurítva szerzett vezetést a Slovan számára – 1:0. A török együttes hamar fordított, a 29. percben de Kapms a tizenhatoson belül Ljajič ellen szabálytalankodott, az érintett pedig értékesítette a büntetőt – 1:1. a félidő hosszabbításában Božikov öngóljából szerzett vezetést a Besiktas. Fordulás után bátrabban kezdett a Slovan, az 58. percben Holman kiugratása után Šporar tört jobbról kapura és éles szögből a hálóba talált – 2:2. A mérkőzés a hosszabbításban dőlt el, a 92. percben Holman beadása után Ljubičić küldte a labdát a hálóba, majd két perccel később Moha parádés lövésével állította be a végeredményt.

Fotó: futbalsfz.sk