Történelmi évet zártak a dunaszerdahelyi birkózók

Updated: december 16, 2019

Történelme legsikeresebb évét zárta a dunaszerdahelyi birkózó klub, amelynek versenyzői rengeteg érmet és egyéni bajnoki címet szereztek. A klub legnagyobb sikere a szabadfogású I. Szlovák junior ligában szerzett első hely, a bajnoki címmel az ország legnagyobb klubjait előzték meg.

„A Dunaszerdahelyi birkózó klub jövőre ünnepli fennállásának 50. évfordulóját. Talán ezért is nagy öröm számunkra, hogy az elmúlt több mint két évtized legsikeresebb évét zárhatjuk. A 2019-es évben 32 érmet szereztünk a Szlovák bajnokságon különböző korosztályokban, ebből 19 bajnoki cím, 6 ezüstérem és 7 bronz. Itt megemlíteném a felnőtt kategóriában nyert 4 bajnoki címet, amelyet a nőknél 65 kg-ban Bacsfai Réka és 62 kg-ban Juhász Mária, valamint a férfiak mezőnyében 65 kg-ban Hakszer Balázs és 57 kg-ban pedig a még csak 17 éves Csörgő Tamás szereztek. Birkózóink összesen 169 érmet szereztek a különböző versenyekről /Szlovákia, Magyarország, Csehország, Ausztria, Horvátország, Románia, Németország, Spanyolország/, ebből 83 arany, 45 ezüst és 41 bronzérem.

8 birkózónk került be különböző korosztályokban a szlovák válogatottba és mérettette meg magát az Európa és világbajnokságokon, valamint az Európai ifjúsági olimpián /EYOF/ Bakuban.
Az U15 Európa bajnokságon Hegedűs Réka 8. helyezést ért el. A kadet Európa bajnokságon Pollák Anna bronzéremért birkózhatott és nem sok hiányzott az éremhez, Anna végül az 5. helyen végzett, Csörgő Tamás szintén kitett magáért és az erős mezőnyben a 7. helyet szerezte meg. A juniorok között Bacsfai Rékának sikerült bekerülnie a legjobb 10-be, Hakszer Balázs pedig a 13. helyen végzett. Az U23-as Európa bajnokságon Juhász Máriának sikerült megszereznie a 6. helyet. Az azerbajdzsáni Bakuban megrendezett Európai ifjúsági olimpián Pollák Anna az 5. helyen végzett, amely a 35 tagú Szlovák olimpiai ifjúsági csapat sportolói közül a 4. legjobb eredmény lett.
A szabadfogású I. Szlovák diák ligában bronzérmet szereztünk, ami egyben azt is jelenti, hogy az elmúlt öt évben mindig sikerült dobogós helyen végeznünk.

A szabadfogású I. Szlovák junior ligában hatalmas sikert értünk el. A klub történelmében először bajnoki címet szereztünk megelőzve a két nagy riválist, Nyitrát és Kassát.
Talán még ennél is nagyobb siker, hogy a szlovák birkózó klubok és egyesületek versenyében (33 csapat), az összetettben a 2019-es év legsikeresebb csapata rekord 558 ponttal a Dunaszerdahelyi birkózó klub, második helyen a Kassa 418 ponttal és harmadik helyen a pozsonyi Dunajplavba végzett 385 ponttal.
Ezek a kimagasló eredmények Gaál Attila, Vajas József és Hakszer Tibor edzők áldozatos és több éves, évtizedes munkájának is az eredménye.
Köszönjük a szponzorok, támogatók, szülők, a Szlovák birkózó szövetség, valamint a Dunaszerdahely város Önkormányzatának és a Nagyszombat megye Önkormányzatának az egész éves támogatását.“ – értékelte a klub sikereit Hakszer Roland elnök.