Két bősi érem az Utánpótlás Magyar Karate Bajnokság

Updated: október 16, 2018

Az elmúlt hétvégén a bősi Oyama dojo versenyzői egy újabb rangos megmérettetésen vettek részt. 2018. október 13-án (szombaton) került megrendezésre Budapesten az Utánpótlás Magyar Karate Bajnokság, melyen 13 szervezet, 57 klub közel 400 versenyzője vett részt.

A bősi klubot 3 karatéka képviselte: Kósa Tamás, Jančovič Laura és Jančovič Linda.

Jančovič Linda (gyerek III. -25 kg) lépett először tatamira. Neki a legkisebbek kor- és súlykategóriájában csak egy ellenfele volt. Két fejrúgással nyerte a mérkőzést, és aranyérmet szerzett a klubnak.

Jančovič Laura (gyerek I, -40 kg) kategóriájában 5 résztvevő lépett szőnyegre, így két győzelem kellett az aranyéremhez. Az első mérkőzését hosszabbítás után pontozással nyerte. A döntőben hozta a tőle elvárt teljesítményt, és test KO-val szerezte meg a bajnoki címet.

Kósa Tamás (ifi, – 65 kg) sajnos a selejtezőben kiesett. Teljesítményét nagyban befolyásolta ó, hogy influenzával küzdött, de nem akart lemaradni erről a versenyről, így ő is tatamira lépett. A klub 2 aranyéremmel és sok tapasztalattal tért haza Budapestről.