Két bősi aranyérem az Európa Kupa Karatebajnokságról

Updated: november 29, 2018

Újabb sikeres hétvégét tudhat maga mögött a bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo. 2018. november 24-25-én került megrendezésre Varsóban, Lengyelországban az Európa Kupa Karatebajnokság. A versenyen 19 ország több  mint 400 versenyzője képviseltette magát, köztük a bősi klub 3 válogatott versenyzője.

A szervezők nagy hangsúlyt fektettek a verseny zökkenőmentes lebonyolítására. Szombaton került sor a felnőtt férfiak és nők, valamint az U14, U16 és U18-as fiúk és lányok kategóriájának küzdelmeire.

Kósa Tamás (U18 fiú, mínusz 60 kg) kétszer lépett tatamira. Ez első mérkőzését fejrúgással nyerte lengyel ellenfele ellen. Ezzel a győzelemmel bejutott a döntőbe, ahol egy román karatéka várt rá. Technikai fölényének köszönhetően bírói döntéssel nyerte a mérkőzést, és megszerezte így az Európa Kupa bajnoki címet.

Vasárnap léptek tatamira az U10 és U12-es fiú és lány karatékák, köztük a bősi klub 2 versenyzője is.

Jančovič Laurának (U12 lány, mínusz 40 kg) két küzdelme volt. Első mérkőzését 2 fejrúgással nyerte. A döntőben egy lengyel karatékával került össze. Az első menetidőben mindketten 1 pontot szereztek, így a bírók döntetlent ítéltek. A hosszabbításban Laura teljesített jobban, fejrúgással nyerte a mérkőzést, megszerezve így a klub második Európa Kupa bajnoki címét.

Jančovič Linda (7 éves, 25 kg) nem a saját kategóriájában indult, hanem korban és súlyban is egy kategóriával feljebb (U10, mínusz 30 kg). Ennek ellenére kitűnően helytállt, még ha nem is sikerült dobogóra kerülnie. Első mérkőzését comb KO-val nyerte. A második mérkőzésén kikapott attól az ukrán karatékától, aki végül a kategória bajnoka lett. Így Linda az 5. helyen végzett. A bősi klub versenyzői 2 aranyéremmel zárták a versenyt.