Eredményes hétvége a bősi Oyama Dojo számára

By
Updated: 20 mája, 2026

Igazán eseménydús hétvégét tudhat maga mögött az Oyama Dojo csapata, hiszen a klub karatékái két versenyen is tatamira léptek, emellett a csapat több tagja futóversenyen is képviselte a klubot.

Május 16-án az Oyama Dojo öt karatékája Pécelen vett részt a X. Pécel Kupán. A megmérettetésen 8 szervezet, 51 egyesület és összesen 342 karatéka vett részt.
A gyermek II lány -35 kg-os kategóriában Kiss Hanna a harmadik helyet szerezte meg.
Az ifjúsági lány -60 kg-os kategóriában Nagy Sofia és Kállay Tiffany képviselte a klubot. Sofia bronzérmet nyert, míg Tiffany a selejtezők során búcsúzott a versenytől.
A gyermek I fiú -35 kg-os kategóriában Magyarics Kristóf, míg a gyermek I. fiú -45 kg-os mezőnyben Husvéth Bendegúz lépett tatamira. Mindketten harcos küzdelmek után kiestek a selejtezőkben.

A dojo vasárnap sem pihent: május 17-én a kezdő karatékák Dunaszerdahelyre utaztak, ahol a Slovakian Open Cup elnevezésű versenyen mérették meg magukat. Többük számára ez volt az első versenyélmény. A versenyen három ország (Szlovákia, Magyarország és Horvátország) 18 klubjának 180 versenyzője vett részt.
A fiatal versenyzők kiváló eredményekkel térhettek haza. Takács Alíz aranyérmet szerzett, Beneš Emil ezüstérmes lett, míg Kiss Hanna, Jakubáčová Ela és Mészáros Kitti bronzérmet nyertek. Koller František két kategóriában is indult: egyik versenyszámában ezüst-, a másikban bronzérmet szerzett.
A hétvége azonban nemcsak a karateversenyekről szólt. A csapat hét tagja szombaton Szekszárdon vett részt a Borvidék X5 futóversenyen, 5,14 és 23 kilométeres távokon méretették meg magukat végig szakadó esőben.
Külön kiemelendő Csicsay Róbert eredménye, aki a 14–18 éves férfi korosztályban, 14 kilométeres távon a második helyen végzett.
Az Oyama Dojo számára igazán mozgalmas és sikeres hétvége zárult: a klub sportolói összesen egy arany-, három ezüst- és hat bronzérmet gyűjtöttek.

Fotó: Fekete Annamária