Egyéni rekorddal a felnőttek között szerzett ezüstérmet Vodnyánszká Renáta

Updated: február 23, 2020

Az elmúlt hétvégén zajlott a fedettpályás atlétikai verseny a felnőtt korosztályban, melyen a 16 éves dunaszerdahelyi tehetség, Vodnyánszká Renáta is rajthoz állt.

A kiváló atléta távolugrásban remekelt, egyéni rekordot ért el, 585 centiméterrel pedig ezüstérmet szerzett. Az első helyen a besztercebányai Dukla sportolója, Vadlejch Lucia végzett 622 centiméterrel, a harmadik helyen pedig Mokrášová Lucia végzett 566 centiméterrel.

„Ez már a felnőtt szlovák bajnokság volt, magasabb szint. Az 585 centiméter az abszolút legnagyobb rekordja, ilyen jó szériája még soha nem volt. Az egyik ugrás során majdnem elérte a 6 métert is, de volt egy két centiméteres belépője.“ – értékelte vesenyzője teljesítményét Medgyes Renáta, a MegySport atlétikai klub edzője.

Fotó: Ján Luky