Bősi bronzérem a Karate Európa Kupáról

Updated: november 25, 2019

A bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo karatékái is részt vettek a 2019. november 23-24-én Debicában (Lengyelország) megrendezett WKB Karate Európa Kupán. A versenyen 21 ország több mint 600 versenyzője képviseltette magát, köztük a bősi klub 3 válogatott karatékája, kumite versenyszámban. Az utánpótlás versenyzők is felnőtt szabályrendszerben küzdöttek meg egymással.

Jančovič Laura (12 éves, mínusz 50 kg) első körben egy lengyel karatékával került össze, test KO-val nyerte a mérkőzést. Második mérkőzését két fejrúgással nyerte lett ellenfele ellen, és ezzel bejutott az elődöntőbe. Innen ellenfele egy vitatható fejrúgással jutott tovább a döntőbe, így Laura bronzéremmel zárta a versenyt.

A másik két válogatott versenyző, Kósa Tamás (17 éves, mínusz 70 kg) és Jančovič Linda (8 éves, mínusz 30 kg) nem tartották be a kért edzői taktikai utasításokat, így kiestek a selejtezőkben.

A bősi klub versenyzői tehát egy bronzéremmel zárták ezt a rangos karateversenyt.