A tatai Renmei Kupán remekeltek a Seishin Karate Klub növendékei

Updated: február 20, 2020

Február második hétvégéjén a Seishin Karate Klub növendékei Tatán vettek rész egy nemzetközi karate versenyen. A versenyen 3 ország (Horvátország, Szlovákia és Magyarország) több mint 300 versenyzője küzdött meg.

Mivel körmérkőzéses volt a verseny, így négyes csoportokat alakítottak ki a verseny szervezői és mindenki három küzdelmet abszolválhatott. A Seishin Karate Klub részéről 8 versenyző lépett tatamira, abból 3 versenyző a dobogó felső fokán végzett. Elsőnek Senkulič Dézi (Keszegfalva) küzdött. Két küzdelemben is torony magasan győzött 6:0 as arányban. Az utolsó küzdelmet egy gyönyörű fejrúgással pedig 6:4-re nyerte meg. Zezula Filip (Ekecs) következett, aki megmutatta, hogy pontosságával és technikájával is kiemelkedett a súlycsoportjából. Mindhárom küzdelmét magas szintű technikával nyerte meg. A haladók közül Sárai Csongor (Keszegfalva) az EKO szabályrendszerben küzdött. Első küzdelmet elveszítette a klubtársával, de a második küzdelemben egy erős magyar ellenféllel szemben győzni tudott. Szépen betartotta az edzői utasításokat és mivel körbeverés volt a csoportjukban és neki volt a legtöbb pontja, így megérdemeltem állt fel a dobogó felső fokára.

Eredmények:
Első helyezettek: Senkulič Dézi, Sárai Csongor (Keszegfalva), Zezula Filip (Ekecs)
Második helyezett: Bognár Kristián (Keszegfalva)
Harmadik helyezettek: Rakus Ján (Keszegfalva), Oláh Ákos(Ekecs), Lévai Krisztián, Szabó Koloman (Nemesócsa)

A Seishin harcosai február végén Horvátországba utaznak.