Vezetett Nagyszombatban, végül ponttal távozott a DAC

Updated: február 13, 2022

Vezetett, végül ponttal távozott Nagyszombatból a DAC csapata, így a sárga-kékek a Fortuna liga 20. fordulója után hat bajnoki mérkőzés óta veretlenek.

Több változás történt a DAC keretében a mérkőzés előtt. A kezdőben kapott helyet a három portugál erősítés, Ferreira, Pinto és Andrezinho.

A 10. percben Hahn kapott remek labdát a jobb oldalon, beadását Andzouana fejelte fölé. A 14. percben Iván Alex tört be a tizenhatosba a jobb oldalról, lövésével a kapufát találta el. Egy perccel később Iván beadását kifejelték, a kipattanót Mikovič küldte nem sokkal mellé. A 23. percben Mikovič a tizenhatoson belül felrúgta Pintot, a játékvezető a videobíró segítségével büntetőt ítélt, amit Kružliak magabiztosan értékesített – 0:1. A gól tovább növelte a mérkőzés hangulatát, helyzetek mindkét oldalon adódtak. A 29. percben Andzouana próbálkozott egy távoli lövéssel, a labda centikkel szállt mellé. A hosszabbításban Andzouana tört kapura, lövése Takáč kapusról kijött, a labdát Hahn szerezte meg, majd Ciganikson keresztül Andzouana lövése a hálóban kötött ki. A videobíró viszont ezúttal a DAC kárára ítélt, a gólt leállás előzte meg, ezért érvénytelenítették.

Fordulás után aktívabb volt a Spartak, végül az 55. percben egyenlítettek is a hazaiak. Iván ment el a jobb oldalon, passzát Grič engedte tovább és Savvidis a tizenhatos vonaláról a hálóba küldte a labdát – 1:1. A 63. percben Mikovič baloldali beadását Grič a tizenhatosról centikkel küldte a kapu mellé. A 81. percben Sharani remekül tört kapura a jobb oldalon, de az utolsó pillanatban Škrtel bravúrosan mentett. A 84. percben beszorította a DAC csapatát a Nagyszombat, a kavarodást Savvidis felfelé szálló lövése zárta le.

Nagyszombat – FC DAC 1:1 (0:1)
Gólszerzők: Savvidis (55.) ill. Kružliak (23.-11m)
Trnava: Takáč – Koštrna, Škrteľ, Kóša, Mikovič – Savvidis – Bukata (80. Ramadan), Grič – Iván, Yusuf, Kozak (68. Azevedo)
DAC: Ferreira – Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Ciganiks – Nebyla, Balić (87. Njie) – Andzouana, Hahn (60. Sharani), Andrezinho (74. Veselovský) – Krstović (87. Moumou)