Vereség Nagymihályban, megszakadt a DAC győzelni sorozata

Updated: október 27, 2018

Megazakadt a DAC győzelmi sorozata, a sárga-kékek a Fortuna liga 13. Fordulójában Nagymihályban szevedtek vereséget.

Már a 3. percben veszélyeztettek a hazaiak, Sulley fejesét Jedlicka védte. A 11. percben Bayo hagyott ki egy ordító lehetőséget, a másik oldalon Sulley próbálkozott. A 19. percben egy ellentámadás után Vida K. jobboldali lehetőségét Kira védte. A 30. percben Kalmár került helyzetbe, de a labdát Kira kapusba rúgta. A 37. percben Bayo, két perccel később Záhumensky lehetősége maradt ki.

Fordulás után vezetést szerzett a DAC, a 61. percben Davis remek szabadrúgása a hálóban kötött ki – 0:1. Nem tartott sokáig a dunaszerdahelyi előny, a 67. percben Turík a tizenhatos vonaláról leadott lövése a kapuban landolt – 1:1. A 76. percben Bayo ment el Kira kapus mellett, de a gyenge lövést a gólvonalról mentették. A 87. percben megszerezte a vezetést a haza csapat, Kurminowski passza után Kolesár talált Jedlicka hálójába – 2:1. Az eredmény már nem változott, négy győztes bajnoki után szenvedett vereséget a DAC.

Nagymihály-FC DAC 2:1 (0:0)

Gólszerzők: Turík (67.), Kolesár (87.) ill. Da is (61.)
Nagymihály: Kira-Zofcak, Beskorovainyi, Mancilla, Nawotka- Iloski, Kolesár, Turík, Rota-Sulley, Vascak

FC DAC: Jedlicka – Záhumensky, Huk, Satka, Davis- Herc, Vida M., Kalmár- Vida K. (Divkovic, 67.),Bayo, Tretiakov