Újabb győzelmével már a táblázat harmadik helyén a DAC

Updated: február 24, 2018

Második tavaszi győzelmét aratta a DAC, a sárga-kékek sorozatban nyolcadik mérkőzésen őrzik veretlenségüket. A gólszerzők közé a fiatal Divković és a hazai pályán bemutatkozó Herc iratkozott fel, a DAC pedig egyre magasabbra tör a Fortuna liga táblázatán.

Kimondottan hideg időjárás fogadta a játékosokat és a nézőket a szombati mérkőzésen, főleg a hideg szél okozott kellemetlenségeket.

Aktívan kezdte a félidőt a DAC, próbált támadásba lendülni, kevés sikerrel. A 15. percben egy védelmi hiba után Sulley törhetett kapura, lövését viszont Macej bravúrral hárította. A mérkőzés további részében többnyire a két tizenhatos között folyt a játék, komoly helyzetek nélkül. A 36. percben Simon Pambou passza után Černák veszélyeztetett, lövése fölé szállt.

Fordulás után azonnal helyzettel kezdett a DAC, Divković fejesét a gólvonalon állították meg. A 65. percben jött a mérkőzés első találata, Davis baloldali beadását Divković helyezte a hálóba – 1:0. a 73. percben veszélyeztettek a vendégek, Jankauskas beadása után Macej kapusnak kellett védeni. A 75. percben a tizenhatoson belül Kalmár ellen szabálytalankodtak, a büntetőt Davis végezte el, de Kira kapus hárítani tudott. A 79. percben Vida próbálkozott egy helyezett lövéssel, a labda centikkel szállt a kapufa mellé. A 85. percben Regáli próbálta átemelni Macej kapust, a labda a felső hálón végződött. A 88. percben Kolesár veszélyeztetett, lövése nem sokkal kerülte el Macej hálójába. Az utolsó percben egy kontratámadás során Čmelík és Herc törhetett kapura, majd egy passz után Herc helyezte a hálóba a labdát – 2:0. Ezzel sorozatban második győzelmét aratta tavasszal a DAC, a sárga-kékek már nyolc mérkőzés óta veretlenek.