Százhúsz perces mérkőzésen győzte le a Vasast a DAC

Updated: júl 9, 2021

Győzelemmel zárta negyedik felkészülési mérkőzését a DAC, a sárga-kékek 120 perces találkozón múlták felül az NBII-ben szereplő Vasas gárdáját.

A két klub egyezsége alapján kétszer 60 percet játszottak a csapatok. Az első 60 perc gól nélkül zárult, fordulás után viszont vezetést szerzett a DAC. A 66. percben Veselovský lövése kipattant a kapusról, az érkező Nicolaescu pedig a hálóba küldte a labdát – 1:0. A 78. percben viszont egyenlített a Vasas, egy remek kiugratás után Hinora törhetett egyedül kapura, és a kifutó kapus mellett betalált – 1:1. A győztes találatra egészen a 119. percig kellett várni, amikor is Szalma vette be a Vasas kapuját.

A következő mérkőzésre, amely már a főpróba lesz, július 15-én kerül sor, amikor is a DAC az Újpest csapatát fogadja.

FC DAC – Vasas FC 2:1 (0:0), 120 perc játék után
Gólszerzők: Nicolaescu (66.), Szalma (119.) ill. Hinora (78.)