Slovnaft Cup: Magabiztos győzelemmel jutott tovább a DAC

Updated: september 6, 2022

Magabiztos győzelemmel jutott a Slovnaft Cup 3. fordulójába, a sárga-kékek a Ladomérmindszent otthonában győztek 2:4 arányban.

Megkezdte kupaszereplését a DAC, a sárga-kékek az 5. ligában szereplő Ladomérmindszent együttese otthonában léptek pályára.

A DAC trénere, Adrián Guľa nem bízott semmit a véletlenre, erős felállással kezdte a mérkőzést. Az első gólra a 28. percig kellett várni, amikor is Veselovský szögletét Brunetti bólintotta a hálóba – 0:1. A második félidő elején növelte előnyét a DAC, az 55. percben Ramadan lövése a kapufáról a hálóban kötött ki – 0:2. A 70. percben szépítettek a hazaiak, egy kapu előtti kavarodás után Repiský volt eredményes – 1:2. Nem tartott sokáig a hazaiak reménye, négy perccel később Ramadan lövését a kapus még kiütötte, de a kipattanót Andzouana küldte a kapuba – 1:3. A 84. percben Andzouana megszerezte a DAC negyedik találatát és ezzel eldöntötte a továbbjutást. A 90. percben még Macejko fejjel volt eredményes, de a továbbjutást már nem veszélyeztette. A DAC magabiztosan jutott a Slovnaft Cup 3. fordulójába, amely során szeptember 14-én a harmadik ligás Kálnó (Kalinovo) otthonában lép pályára.

Ladomérmindszent – FC DAC 2:4 (0:1)
Gólszerzők: Repiský (70.), Macejko (90.) ill. Brunetti (28.), Ramadan (55.), Andzouana (74., 84.)
Ladomérmindszent: Číž (56. Lehocký) – Škriniar, Poničan, Macejko (K), Mokrý – Henžel (63. Dobrota), Tužinský, Kukučka, Hanus (63. Repiský) – Čierťaský (76. Dovec), Oťapka
DAC: Veszelinov – Blackman (46. Kachút), Brunetti, Muhamedbegovic (75. B. Szolgai), Ciganiks – Veselovský (46. Andzouana), Dimun, Nebyla – Moumou, Nicolaescu, Ramadan (75. Kalmár)