Slovnaft Cup: Hatgólos győzelmet aratott a DAC az Újlót otthonában

Updated: august 18, 2021

Magabiztos győzelemmel jutott a Slovnaft Cup 3. fordulójába a DAC, a sárga-kékek a negyedik ligás Újlót otthonában arattak 6:0-ás győzelmet.

Ezúttal több cserejátékos kapott lehetőséget Németh Antal vezetőedzőtől, ennek ellenére remekelt a DAC. Hosszú kihagyás után visszatért Cesar Blackman, csapatkapitányként Eric Davis lépett pályára.

Már a 7. percben vezetést szerzett a DAC, Davis remek szabadrúgását Brunetti küldte fejjel a hálóba – 0:1. A 18. percben már kettővel vezetett a DAC, ismét Davis passza után ezúttal Nicolaeacu volt eredményes – 0:2.
A sárga-kékek itt sem álltak meg, a 36. percben a sérüléséből visszatérő Cesar Blackman is betalált – 0:3. Három perccel később újabb DAC-gól esett, egy kipattanó labdát Andzouana küldött a hálóba – 0:4.
A magabiztos vezetés után a második félidőben már spórolt az erővel a DAC, ennek ellenére további gólok estek. A 68. percben Nebyla beadását Sharani helyezte a kapuba – 0:5. A végeredményt a 83. percben Martin Rymarenko állította be, aki Sharani passzát értékesítette – 0:6.

A sárga-kékek a Slovnaft Cup 3. fordulójában az Ekel-KFC Komárom párharc győztesével mérkőzik.

Slovnaft Cup 2. forduló:
Újlót-FC DAC 0:6 (0:4)
Gólszerzők: Brunetti (7.), Nicolaescu (18.), Blackman (36.), Andzouana (39.), Sharani (68.), Rymarenko (83.)
DAC: Vantruba – Blackman (60. Ciganiks), Mugamedbegovic, Brun, 18. Nicolaescu 0:2, 36. Blackman 0:3, 39. Andzouana 0:4, 68. Sharani 0:5, 83. Rymarenko 0:6etti (46. Malý), Davis (K) – Dimun (46. Fábry), Njie – Veselovský – Andzouana (46. Sharani), Nicolaescu (60. Nebyla), Rymarenko