Rossi: Büszke vagyok a játékosaimra és köszönet a szurkolóknak!

Updated: jún 30, 2018

Egy gólos győzelmet aratott a DAC a Ferencváros felett, a felkészülési mérkőzést elképesztő 8400 néző látta.

A találkozó végén Marco Rossi és Thomas Doll értékelte a találkozót.

Marco Rossi (DAC):

Szeretnék köszönetet mondani Thomasnak, mindig nagy élmény vele találkozni. A múltban ez nem mindig volt igaz, sok mérkőzést vesztettem ellene. Ferencváros ellen mindig nehéz játszani. Szeretnék köszönetet mondani a játékosaimnak. Ma is megmutatták, hogy nagyon profi csapatról van szó. Nem volt könnyű ebben a szituációban játszani. Tudják, hogy az edző távozik és várják az újat. A csapatnak 3-4 poszton erősíteni kell, hogy helyt álljon a kupában, a bajnokságban és a nemzetközi porondon. De mindig követték az utasításainkat, ezért köszönet a játékosoknak. Szintén nagy köszönet a szurkolóknak, ugyanis az egész idény alatt fantasztikus hangulatot teremtettek. Az elején a kapcsolatunk nem volt könnyű, de az idény során minden megváltozott. Úgy fogok távozni, hogy szép emlékeim maradnak.

Nem vagyok képes egyszerre két dologra figyelni, ezt a nők tudják. Csak a saját csapatomra figyeltem, de természetesen tudom, hogy a Ferencváros csapatában is szerepelnek válogatott játékosok. Ennek ellenére a mérkőzést a DAC-ra koncentráltam. Remélem, az utódomnak a lehető legjobb kondícióban adom át a csapatot.

Thomas Doll (Ferencváros):

Szeretnék köszönet mondani a fantasztikus szervezésért, egy szép stadionban, csodálatos hangulatban játszottunk. Mindkét csapat a felkészülésében tart, ez jó háttere volt a mérkőzésnek. Mindkét csapatnak volt lehetősége gólt szerezni. Látjuk, hogy még több hétre van szükségünk. Nem voltunk stabilak, sok párharcot vesztettünk. Az első félidőben sok egyszerű hibát vétettünk, amiből a nemzetközi porondon gondjaink lehetnek. A második félidőre sokat cseréltünk, sok új játékos jött a pályára. Sok problémánk van a sérültekkel, Sigér talán kihagyhatja a következő hetet. Az Európa liga előtt van 11-12 játékosunk, de a cserepadra is kell a minőség. Lehetett látni a két félidő közti különbséget. Ha 1-2 héttel a fontos mérkőzések előtt érkeznek, az mindig nehéz. Reméljük, hamar beilleszkednek.

Minőséges ellenféllel játszottunk. Marco csapatai mindig jól szervezettek, jó teszt volt ez számunkra. Tudom, Marco távozik, minden jót kívánok neki, fantasztikus munkát végzett itt. Most lesz egy új lehetősége, a magyar válogatottat edzeni. Sok sikert kívánok neki.

Bebizonyosodott, hogy a klubnak fantasztikus szurkolói vannak, kivételes hangulatban zajlott a mérkőzés. A hazai csapatot és a Ferencvárost is ünnepelték. Ami itt történt, minden változást felülmúlt.

A MOL Aréna egy csodálatos stadion, fantasztikus pályával. A pontatlanságok nem a pálya talaja miatt voltak.