Nézőszámban a DAC ismét megverte a Fortuna ligát

Updated: júl 27, 2020

Ismét a DAC mérkőzéseit látták a legtöbben a Fortuna ligában, a 2019/2020-as évadban csaknem 7200 néző volt jelen találkozónként a MOL Arénában.

Az idényt nagyban befolyásolta a koronavírus, ugyanis a rájátszásban 10 helyett csak öt fordulót rendeztek, ráadásul az első mérkőzéseken csak 500 néző lehetett jelen.

Ennek ellenére is a DAC mérkőzéseit látták a legtöbben a helyszínen. A 14 hazai találkozó során 100 143 néző volt jelen, ami 7153-as meccsenkénti átlagot jelent. A rekordot a DAC-Slovan (5:2) rangadó jelentette, amelyen 11 679 szurkoló volt a lelátókon. A képzeletbeli tabella második helyére a Slovan került, a pozsonyiak mérkőzéseire 77 328 néző váltott jegyet. A harmadik helyre a Nagyszombat került 49 208 nézővel.

Idegenben viszont a Slovan találkozóira voltak kíváncsian a legtöbben, 50 327-en, míg a DAC-ra idegenben 28 939-en látogattak ki. Az idény legmagasabb nézőszámát a Slovan-Nagyszombat rangadó hozta a 8. fordulóból, a mérkőzésen 14 933 szurkoló volt jelen.

Ami a DAC hazai mérkőzéseinek átlagnézőszámát illeti, a 2013/14-es, 2014/15-ös, 2016/17-es, 2017/18-as és a 2018/19-es idény után ismét a MOL Arénában voltak a legtöbben. A 2019/2020-as évad volt sorozatban a negyedik, amikor a DAC mérkőzéseire voltak kíváncsiak a legtöbben.