Kiütéses vereséget szenvedett a DAC Nagymihályban

Updated: november 23, 2019

Súlyos vereségbe szaladt bele a DAC Nagymihályban, a sárga-kékek 5:0-ra maradtak alul a Fortuna liga 16. fordulójában.

Jól, aktívan kezdte a mérkőzést a DAC, végül viszont az ellenfél rendezett gólfesztivált. A 24. perben Ronan került meg egy védőt a bal oldalon, beadására Blackman érkezett, lövését közelről Kira védte. A 25. percben Danko ment el a bal oldalon, egy csel után Kružliak szabálytalankodott, a büntetőt Kolesár értékesítette – 2:0. Az utolsó 6 perc rémálommá vált, a sárga-kékek három gólt is kaptak. A 40. percben Sidibe a védők mögé kapott remek labdát válgotta gólra – 3:0. A 43. percben egy jobboldali beadás után Koštrna próbálta elfejelni a labdát, viszont a saját hálójába talált – 4:0. Amikor már mindenki a félidei szünetet várta, a hosszabbítás első percében Kolesár megszerezte a Nagymihály ötödik találatát – 5:0.

Fordulás után próbált korrigálni a DAC. A 62. percben Danko szögletét Kolesár megcsúsztatta, Sidibe helyzetét Jedlička bravúrral védte. A 76. percben Vida Kristopher került helyzetbe, de Kira is bravúrral védett.

Gólszerző: Sidibe (11., 40.), Kolesár elsőt 11-ből (27., 45+), Koštrna öngól (43.)

Nagymihály: Kira – Rota, Mancilla, Pino, Vojtko – Grič – Danko (71. Kountouriotis), Savvidis (75. Mavretić), Garcia, P. Kolesár (88. M. Kolesár) – Modibo

DAC: Jedlička – Koštrna (46. Ramirez), Kružliak, Beskorovainyi, Davis – M. Vida, Oravec – Blackman (82. Fábry), Ronan, Divković (81. Šimčák) – K. Vida