Kihasználta a hármas emberelőnyt, négyet rúgott Trencsénben a DAC

Updated: november 12, 2022

Négygólos győzelmet aratott a DAC Trencsénben, a sárga-kékek a mérkőzés utolsó 10 percében döntötték el a három pont sorsát.

Eseményekkel téli első félidő zajlott a pályán. Már az 5. percben cserére kényszerül a DAC, Andzouana helyett Muhamedbegovic állt játékba. A 12. percben egy hazai veszélyes támadás végén Gajdos küldte mellé a labdát. Kemény küzdelem zajlott a pályán, több játékos is ápolásra szorult. A 30. percben Gajdos szöglete után Emeka fejelt kapura, a gólvonalon Blackman mentett. A 40. percben a hazai Emeka megkapta második sárga lapját, így a pirosat is.

Jóformán hazai környezetben játszhatnak a sárga-kékek, ugyanis legalább 500 szurkoló hajtja a csapatot a vendégszektorban.

A 64. perctől kettős emberelőnybe került a DAC, Stojsavljevič szintén megkapta második sárga lapját. A 84. percben még Pires is piros lapot kapott, így hármas emberelőnybe került a DAC, amit ki is használt. A 85. percben Kalmár Zsolt egy szöglet után volt eredményes, majd három perccel később büntetőt értékesített – 0:2. A 91. percben egy kis szöglet során Pinto beadása után Kružliak fejelt a kapuba – 0:3. Itt sem állt meg a DAC, a 94. percben Blackman jobboldali elfutása után küldte a hálóba a labdát – 0:4.

AS Trencsén – FC DAC 0:4 (0:0)

Gólszerzők: Kalmár (85., 88.-11m), Kružliak (91.),Blackman (94.)