Kétgólos győzelmet aratott a DAC a Ferencváros ellen

Updated: január 19, 2022

Két gólos győzelmet aratott a DAC a Ferencváros ellen, a sárga-kékek Krstović és Ciganiks találatával múlták felül a magyar bajnokot.

Második felkészülési mérkőzést játszotta a DAC, ezúttal a magyar bajnok Ferencváros ellen. A sárga-kékek keretéből hiányzott Schäfer András és Martin Jedlička is. Az első lövés a dunaszerdahelyi csapattól jött, viszont komolyabb helyzeteket a Ferencváros dolgozott ki. A 6. percben Uzuni szabadrúgása után a labda a jobb kapufán pattant. Egy perccel később egy szöglet után Civić is a kapufát találta el. A 18. percben vezetést szerzett a DAC, Balić szöglete után Krstović a tizenhatoson belül átvette a labdát és egyből a hálóba talált – 1:0. A 27. percben kettőre növelte előnyét a DAC, Ciganiks és Krstović összjátéka után Ciganiks balról leadott lövése a hálóban kötött ki – 2:0. A szünetben nyolc játékost cserélt Joao Janeiro vezetőedző, de a helyzetek továbbra sem maradtak el. Az 55. percben Nebyla passza után Dimun eresztett meg egy lövést, de Dibusz remekül védett. A 71. percben Hahn beadása a kapufára pattant. Az eredmény már a végéig nem változott, így a DAC két góllal múlta felül a magyar bajnokot. A sárga-kékek legközelebb már a törökországi edzőtáborban lépnek pályára.