Kalmár: Dolgoznunk kell a helyzetkihasználáson!

Updated: október 22, 2018

Győztes gólt szerzett a Zólyombrézó ellen 3:2-re megnyert találkozón Kalmár Zsolt, aki 2:2-es állásnál a 85. percben vette be Kuciak kapuját. A DAC középpályása számára ez már a negyedik találat volt az idényben.

Hogy láttad a fordulatos találkozót?

Nehéz mérkőzés volt, az ellenfél jól felkészült belőlünk. Jól hozták ki a labdákat, ezekre nem tudtuk nyomást gyakorolni. Nagyon sok lehetőséget kihagyunk, legalább 10 helyzetünk volt, amikből 4-5 gólt kellett volna rúgnunk. Örülünk, hogy nyertünk, nagyon fontos pontokat szereztünk.

Mi kell ahhoz, hogy a sok helyzetből több gólt szerezzetek?

El kell találni a kaput. Nekem is volt, hogy csak centikkel ment mellé a lövés. Ezen kell dolgoznunk. Ezúttal is megmutattuk, hogy mentálisan erősek vagyunk, az utolsó percekben szereztünk a győztes gólt.

Mit mondott az edző a szünetben, 1:2-es állásnál?

Azt tanácsolta, hogy ugyan azt folytassuk, mint az első félidőben. Elmondta, hogy lesz még lehetőségünk, ez pedig bejött.