Izgalmas végjáték után Garamszentkereszten is győzött a DAC

Updated: august 12, 2020

Második győzelmét aratta az új idényben a DAC, a sárga-kékek a Fortuna liga 2. fordulójában a Garamszentkereszt otthonában diadalmaskodtak.

A Szered elleni gólfesztivál után ezúttal szorosabb eredmény született. A 7. percben Davis baloldali beadását Friede fejelte mellé. A 11. percben Mazán vesztett labdát a középpályát, remek passz után Divkovic indult meg a bal oldalon, lövése viszont a kapu mellé szállt. A 13. percben Friede ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a játékvezető viszont nem ítélt büntetőt. Ez után egy gyors ellentámadás során Kružliak vesztett labdát a kapu előtt, Fadera törhetett kapura, Jedličkát kicselezve viszont az üres kapu fölé lőtt. A 14. percen Schäfer passza után Balit a tizenhatos vonaláról remekül lőtt kapura, de Repiský kapus magabiztosan védett. Ezúttal kevésbé támadófutball zajlott a pályán, a Garamszentkereszt védekező felállásban lépett pályára. A 38. percben Blahút próbálkozását védte Jedlička.

Fordulás után vezetést szerzett a DAC, a 48. percben Ramirez elleni szabálytalanság után Balić végzett el szabadrúgást 23 méterről, a labda pedig a hálóban kötött ki – 0:1. Az 53. percben Weir szabadrúgását boxolta ki a DAC kapusa. Radványi Miklós csapata igyekezett változtatni az eredményen, próbált egyenlíteni a Garamszentkereszt. A 68. percben egyenlítettek a hazaiak, Blahút passza után Mazán talált a hálóba – 1:1. A 73. percben Balić beadását Sharani fejelte nem sokkal fölé. A DAC próbált kombinálni, de a hazaiak remekül védekeztek. A 90. percben egy baloldai beadás után Ramirez próbált kapura lőni, de Repiský bravúrral védett. A 91. percben Balić próbálkozott lövéssel a tizenhatos vonalán, Špiriak az utolsó pillanatban fejjel mentett. A 93. percben ismét vezetést szerzett a DAC, egy baloldali beadást Ramirez fejelt le az ötösön belül, Friede pedig a hálóba küldte a labdát – 1:2. A végjáték már feszültségekkel és hibákkal volt teli, de a DAC megőrizte vezetését és győzni tudott a Garamszentkereszt otthonában. Folytatás szombaton, a Fortuna liga 3. fordulójában a Nyitra érkezik a MOL Arénába.

Garamszetnkereszt-FC DAC 1:2 (0:0)
Gólszerzők: Mazan (68.) ill. Balić (48.), Friede (93.)
Garamszentkereszt: Repiský – Bangala (72. Matić), Pavlík, Špiriak, Župa – Badolo, Chríbik, Weir, Blahút (83. Petrák) – Mazan (89. Pellegrini), Fadera (89. Abrahám)
DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis (79. Fábry) – Friede, Schafer, Kalmár (46. Sharani, 78. Méndez), A. Balić – Divković (90+6. Malý), Ramírez.

Fotó: FC DAC