Hyballa: A futballban a gólok számítanak, be kell rúgni a helyzeteket!

Updated: august 18, 2019

Döntetlennel végződött a DAC-Nagymihály találkozó, a sárga-kékek a nagy fölény ellenére nem tudták behúzni a győzelmet. Peter Hyballa vezetőedző szerint csapata jó futballt játszott, de ezúttal a helyzeteket nem sikerült gólra váltani.

Peter Hyballa:

Ismét rosszul kezdtük a mérkőzést, a labdavesztés után a helyzetet rosszul oldottuk meg. Utána domináltunk, hasonlóan mint a Trencsén ellen. Jó mérkőzést játszottunk, az első félidőben 3-4 jó helyzetünk volt. A félidei állás nem volt ideális a fiatal csapatunk számára. A második félidőbe jó pressinggel mentünk. A cserék után Davis és Blackman révén támadtunk a széleken és sikerült kiegyenlítenünk. Láthattuk, hogy nem rúgjuk be a helyzeteinket. A tavalyi idényben sikerült az utolsó helyzeteket gólra váltani, ebben az évadban nem sikerül. A játékosoknak gratulálok, mindent kiadtak magukból. A futballban a gólok számítanak, be kell rúgni a helyzeteket. Viszont Hyballa stílusban játszottunk.

Anton Šoltis (Nagymihály):
Elégedettek vagyunk, ponttal távozunk. Tudtuk, hogy a Dunaszerdahely egészpályás, aktív pressinget fog játszani. Megszereztük a vezetést, de sajnáljuk a kihagyott kontratámadásokat. Könnyű labdákat vesztettünk, főleg a második félidőben. Elégedettek vagyunk a ponttal, a szerencse kedvezett nekünk.