Gólzáporos mérkőzésen győzött a Somorja ellen a DAC

Updated: jún 22, 2019

Gólzáporos győzelmet aratott a DAC a nyári felkészülés első mérkőzésén, a sárga-kékek 6:3 arányban múlták felül a második ligás Somorja gárdáját.

Hamar vezetést szerzett a DAC, a 15. percben már 3:0 állt az eredményjelzőn. Taiwo két és Divkovic egy találata után vett villámrajtot a dunaszerdahelyi csapat. Pidmuchni és Pančík még szépíteni tudott, a 45. percben viszont Koštrna büntetőjéből 4:2-es állással vonultak szünetre a csapatok.

Fordulás után az 59. percben Méry szerzett gólt a somorjaiak számára, a találkozó végén a csereként beálló 17 éves Bögi Ferenc és az új szerzemény Jakub Švec is eredményes volt.

FC DAC – STK Somorja 6:3 (4:2)
Gólszerzők: Taiwo (2., 13.), Divković (15.), Koštrna 11-ből (45.), Bögi (81.), Švec (86.) ill. Pidmuchni (25.), Pančík (36.), Méry (59.)
A DAC kezdőcsapata: Slančík – Blackman, Bednár, Csóka, Šimčák – Vida M., Koštrna, Bilenkyi – Čmelík, Taiwo, Divković
Cserék: Malý, Nagy L., Dolinský, Veselovský, Švec, Boateng, Sharani, Basiru, Szalma, Magyar, Bögi.