Gólgazdag mérkőzésen győzött a Zsolna ellen a DAC

Updated: október 9, 2022

Kiütötte zsolnai ellenfelét a DAC, a sárga-kékek 5:2-es győzelmet arattak a Fortuna liga 13. fordulójában.

Csaknem öt hét után lépett ismét pályára a DAC hazai pályán, ugyanis a MOL Aréna gyepszőnyege cserén esett át. Az első helyzet a Zsolna előtt adódott, amikor egy lapos passzra Rusnák érkezett, de a lövését Petráš védte. A 17. percben vezetést szereztek a zsolnaiak. Myslovič végzett el egy szabadrúgást 17 méterről, a lövést Petráš kiütötte, de a kipattanót Kaprálik küldte a kapuba – 0:1. Az egyenlítési lehetőség a 21. percben érkezett, amikor is Andzouana beadása után Szánthó került helyzetbe, de közeli lövését Teplan védte. A vezető gól után feléledt a DAC, több helyzetet is kidolgozott. A 34. percben Gavrić beadása után Krstović remekül vette át a labdát, majd 23 méterről leadott lövését a kapus védte. A 35. percben érkezett az egyenlítés. Krstović éles szögből leadott lövése után a labda kiesett Teplan kezéből, a kipattanót Nebyla küldte a kapuba – 1:1. Három perccel később már vezetett a DAC, Krstović remekül ugratta ki Veselovskýt, aki 7 méterről parádés gólt szerzett – 2:1.

Helyzettel kezdte a második félidőt a Zsolna, a 47. percben Myslović lövése szállt fölé. Ez után beindultak az események. A 49. percben Pinto beadása után Gavrić talált a kapuba, de a videóbíró les miatt érvénytelensítte a találatot. Az 51. percben viszont egyenlített a Zsolna, Kaprálik jobboldali lapot beadásával Leitnert találta el, akiről a labda a hálóba pattant – 2:2. Nem sokáig maradt döntetlen az eredmény, ugyanis az 59. percben egy védelmi hiba után Krstović Teplan mellett az üres hálóba gurított – 3:2. A 63. percben ismét változott az eredmény, Dimun ment el a bal oldalon, visszapasszolt labdáját Szánthó küldte a kapuba – 4:2. A 76. percben tovább növelte előnyét a DAC, Szánthó 24 méterről megeresztett parádés lövése a kapuban landolt – 5:2. Két perccel később mesterhármast érhetett volna el Szánthó Regő, de két próbálkozását is Teplan kapus hárította. Az utolsó tíz percre is támadásban maradt a DAC, de az eredmény már nem változott, így a sárga-kékek győzelemmel avatták fel a MOL Aréna gyepszőnyegét.

FC DAC – MŠK Zsolna 5:2 (2:1)
Gólszerzők: Nebyla (35.), Veselovský (38.), Krstović (59.), Szánthó (63., 76.) ill. Kaprálik (17.), Leitner (51.)
FC DAC: Petráš – Pinto, Risvanis (74. Kružliak), Muhamedbegovic, Andzouana – Káčer (32. Nebyla), Dimun, Veselovský (82. Balogh) – Szánthó (82. Blackman), Krstović (82. Kalmár), Gavrić
Zsolna: Teplan – Rusnák (82. Jibril), Leitner, Nemčík, Bari (73. Galčík) – Kopas – Myslovič, Gidi (46. Iľko) – Kaprálik, Jambor (+90. Trabalík), Ďuriš