Felkészülés: Kikapott a Csákvártól a DAC

Updated: november 12, 2021

Kikapott a Csákvár csapatától a DAC, a sárga-kékek zárt kapuk mögött szenvedtek 1:2-es vereséget az NBII-es együttestől.

A csapatot még megbízott edzőként Michal Kuruc vezette, de már helyszínen volt a frissen bemutatott új tréner, Joao Janeiro is. A mérkőzésen több fiatal és Somorján szereplő játékos is lehetőséget kapott.

Nem volt egy gólgazdag mérkőzés, szoros eredmény alakult ki. A 21. percben Moumou jobboldali lövése a kapuban kötött ki, ezzel vezetést szerezve a DAC csapatának – 0:1. A 35. percben a vendégek részéről Molnár kapott remek labdát a jobb oldalról, aki 12 méterről nem hibázott – 1:1. Fordulás után sokáig tartotta a két csapat az 1:1-es döntetlent, egészen a 82. percig. Kártik kapott labdát a tizenhatos vonalán, kapura tört és öt DAC játékos között átverekedve a hálóba talált – 1:2.

FC DAC – Aqvital FC Csákvár 1:2 (1:1)
Gólszerzők: Moumou (21.) ill. Molnár (35.), Kártik (82.)
A DAC kezdőcsapata: Vantruba – Beskorovanyi, Kružliak, Brunetti, Vera – Balic, Nagy P., Fábry, Moumou – Lamkel Zé, Verlinden.
Csereként pályára lépett: Jedlička – Bobrovský, Muhamedbegović, Lehoczki, Szolgai, Dimun, Veselovský, Ferletak.