Európa Kupa: Magabiztos DAC győzelem a Stockerau otthonában

Updated: november 12, 2021

Magabiztos győzelmet aratott a HC DAC az Európa Kupa 3. fordulójának első mérkőzésén, a sárga-kékek az osztrák Stockerau otthonában diadalmaskodtak 24:33 arányban.

Az első negyedóra még szorosan alakult, viszont 15 perc játék után már háromgólos előnyt dolgozott ki a DAC, ezt a szünetig tovább növelte. Fordulás után próbált felzárkózni az osztrák együttes, de három gólnál nem került közelebb a DAC csapatához. Debre Viktor legénysége viszont folytatta remek teljesítményét, és egyre csak növelte előnyét. Az utolsó gól a hazaiaké volt, ennek ellenére a DAC kilenc gólos előnnyel várja a hazai visszavágót. A következő mérkőzésre november 20-án kerül sor a dunaszerdahelyi sportcsarnokban.

UHC Stockerau – HC DAC 24:33 (10:15)
A DAC gólszerzői: Juhos Kata 8, Bízik Réka 6, Sári Barbara 5, Élő Beatrix 4, Hudák Emma 3, Mészáros Réka, Erika Rajnohová 2-2, Pénzes Mónika, Jagodič Melani, Bugár Cintia 1-1.

Fotó: HC DAC