DAC: Háromgólos győzelem a Mattersburg elleni főpróbán

Updated: február 9, 2019

Megtartotta a tavaszi idény előtti főpróbáját a DAC, a sárga-kékek az osztrák első ligás Mattersburg együttesével mérkőztek.

Habár még február 11-én, hétfőn a Bős csapata ellen is pályára lép Peter Hyballa legénysége, a mérkőzésen azok kapnak majd lehetőséget, akik a főpróbán kevesebbet szerepeltek.

Az első játékrész során Koštrna büntetőből volt eredményes és szerzett vezetést a DAC számára. Fordulás után az eredmény egészen a 75. percig nem változott, amikor is egy középre ívelt passz után Čmelík növelte az előnyt – 2:0. Még egy perc sem telt el, amikor az újonc Connor Ronan kapott egy indítást a jobb oldalon és a kapus mellett a rövid oldalon a hálóba talált – 3:0. Az eredmény már a végére nem változott, a DAC háromgólos győzelmet aratott a főpróbán.

A bősi találkozó után már indul a Fortuna liga tavaszi idénye, február 16-án a Slovan csapata érkezik a MOL Arénába.

FC DAC-Mattersburg 3:0 (1:0)
Gólszerzők: Koštrna büntetőből (30.), Čmelík (75.), Ronan (76.)
FC DAC: Jedlička – Blackman, Kone, Huk (59., Šatka), Koštrna (59., Šimčák) – Vida M., Ronan, Kalmár (59., Herc) – Vida K. (59., Čmelík), Ayong (69., Davis), Tretyakov (59., Taiwo)