Büntetővel győzött a Slovan a MOL Arénában

Updated: február 16, 2019

Egy gól döntötte el a DAC-Slovan rangadót a Fortuna liga 19. fordulójában, a pozsonyiak részéről Šporar büntetőből volt eredményes. Ezzel 11 pontra nőtt a Slovan előnye a táblázat élén.

A lehető legnagyobb rangadóval kezdődött a Fortuna liga tavasz idénye a DAC számára, ugyanis a sárga-kékek az ősi rivális Slovant fogadták. A mérkőzés egyben stadionavató is volt, ugyanis elkészült a 12 575 férőhelyes MOL Aréna.

Ahogy az várható volt, mindkét együttes felfokozott hangulatban várta a találkozót. Már a 4. percben veszélyeztetett a Slovan, Šporar kapott remek indítást a védők közé, de Jedlička kiváló kifutásával menteni tudott. A másik oldalon Taiwo próbálta átverekedni magát két hátvéd között, sikertelenül. A 15. percben Suchockij beadása után Šporar veszélyeztetett, de Jedlička ismét remekül védett. A 21. percben Tretyakov szöglete után Vida Kristopher ollózva próbált kapura rúgni, de a Slovan védői tisztáztak. Egy perccel később egy labdaszerzés után Moha tört kapura a jobb oldalon, de remek kifutásával Jedlička ismét nagyot védett. A 40. percben Vida Kristopher próbálkozott egy veszélyes lövéssel, de Greif védeni tudott. A 43. percben viszont érkezett az első félidő legnagyobb helyzete. Kalmár szerzett labdát a középpályán, indította Taiwót, aki remek passzal találta meg Tretyakovot, lövése viszont centikkel szállt el a kapufa mellett. A 45. percben Holman szöglete után Božikov fejelt mellé.

A Slovan kezdte jobban a második játékrészt, Šporar indult meg a jobb oldalon, Moha elé passzolt, akinek lövését Jedlička fantasztikusan védte. A 61. percben Suchockij beadása után Šporar küldte hálóba a labdát, de a gól lesállás miatt érvénytelen volt. A 64. percben Tretyakov, három perccel később pedig Taiwo próbálkozott. A 78. percben egy beadás során a labda Blackman kezéhez pattant, a játékvezető pedig könyörtelenül büntetőt ítélt. A tizenegyest Šporar vágta a hálóba – 0:1. A továbbiakban próbált egyenlíteni a DAC, de eredménytelenül. A 90. percben szintén egy beadás után Moha kézzel ért a labdához, de a játékvezető sípja néma maradt. Ezzel a győzelemmel 11 pontra nőtt a Slovan előnye a táblázat élén.

FC DAC 1904 – ŠK Slovan 0:1 (0:0)

Gólszerző: 79. Šporar büntetőből

Sárga lapok: 84. Vida K., 92. Kalmár – 66. Ljubičić, 92. Šporar, 93. Moha

12.135 néző

FC DAC: Jedlička – Blackman (85. Kone), Šatka, Huk, Koštrna – Herc (85. Ronan), Vida M., Kalmár – Tretyakov, Taiwo (80. Čmelík), Vida K.

Slovan: Greif – Apau (37., Medveděv), Bajrić, Božikov, Suchockij – Ljubičić, De Kamps – Čavrič (92. Dražič), Holman (85. Guzmics), Moha – Šporar