Bayo mesterhármast szerzett, magabiztosan jutott tovább a DAC

Updated: september 26, 2018

Magabiztosan jutott a Slovnaft Cup 4. fordulójába a DAC, miután a TIPOS III. ligában szereplő Bellus otthonában győzött 1:4 arányban.

Nagy meglepetésre a hazai csapat szerzett vezetést, a 10. percben egy szöglet után Kone a saját hálójába küldte a labdát – 1:0. Nem tartott sokáig a bellusi öröm, a másik oldalon Pačinda beadása után Bayo fejjel egyenlített – 1:1. Fordulás után beindult a DAC gépezet. A 49. percben egy kapus hiba után Bayo szerzett vezetést a sárga-kékeknek – 1:2. A 63. percben Šimčák indult meg a bal oldalon, passzával Pačindát találta meg, aki gond nélkül a hálóba talált – 1:3. Négy perccel később ismét gólt szerzett a DAC, egy beadásból Bayo volt eredményes és beállította a végeredményt – 1:4.

Ezzel magabiztosan jutott a Slovnaft Cup 4. fordulójába a DAC, amelyre a szintén III. ligás Varannó együttese vár.

TJ Bellus-FC DAC 1:4 (1:1)

Gólszerzők: Kone öngól (10.) ill. Bayo (14., 49., 67.), Pačinda (63.)

FC DAC: Slančík – Záhumenský, Šatka (70. Špiriak), Kone, Šimčák – Vida M. – Divković (75. Davis), Pačinda, Herc, Bilenkyi – Bayo (68., Vida K.)