5:2-es győzelemmel jutott tovább a DAC

Updated: august 8, 2018

Magabiztos, 5:2-es győzelemmel jutott a Slovnaft Cup harmadik fordulójába a DAC, a sárga-kékek a TIPOS III. ligában szereplő Puhó otthonában diadalmaskodtak.

Változtatott a csapat felállításán Peter Hyballa vezetőedző, aki a bővebb kispad játékosainak adott lehetőséget.

Már a 8. percben vezetést szerzett a DAC, a Divković ellen elkövetett szabálytalanság után megítélt büntetőt Davis értékesítette. A 60. percben Brezničan beadását Kvaššay küldte egyből a kapuba és egyenlített – 1:1. Hat perccel később vezethetett volna a Puhó, Brezničan fejesét a gólvonalon Vida K. állította meg. Szintén a 66. percben vezetést szerzett a DAC, egy kapu előtti kavarodás után Šatka lőtt a hálóba – 1:2. A 69. percben kettővel is vezettek a sárga-kékek, Záhumenský beadását Almási fejelte a kapuba – 1:3. A 79. percben Ljubičić, a 83. percben ismét Šatka szerzett gólt a DAC számára. A 88. percben még Pilný szépített, de ez már a továbbjutást nem befolyásolta.

Puhó – FC DAC 2:5 (0:1)

Gólszerzők: Kvaššay (60.), Pilný (88.) ill. Davis (8.), Šatka (66., 83.), Almási (69.), Ljubičić (79.)

FC DAC: Jedlička – Špiriak, Kone(55., Šatka), Záhumenský, Davis – Vida M. (81., Bajić), Ljubičić, Aluku, Baumgartner (53., Vida K.) – Divković, Almási