DAC győzelem a cseh Mladá Boleslav felett

Updated: február 7, 2017

Első győzelmét aratta a téli felkészülési időszak alatt a DAC csapata, amely 3:1 arányban múlta felül a cseh bajnokság 5. helyezett Mladá Boleslav együttesét.

Remek iramú, gólokban gazdag találkozót játszott a két gárda. A 10. percben vezetést szerzett a cseh csapat, Matějovský szabadrúgása Slávik kapujában kötött ki – 0:1.  A 33. percben egy szabadrúgás után a beadást éles szögből Ljubicic fejelte a kapuba – 1:1. Két perccel később már vezetett a DAC, Davis baloldali passza után Šafranko volt eredményes – 2:1. A 39. percben egy remek átadás után Štepanovský jobbal a kapufa alá lőtt – 3:1. Aktívan kezdte a második félidőt a cseh csapat, de kimondott helyzetig nem jutott.

A következő felkészülési és egyben fazonigazító mérkőzésre február 11-én szombaton kerül sor, amely során a DAC a szintén cseh Zlín gárdáját fogadja.

FC DAC – Mladá Boleslav (3:1)

Gólszerzők: Ljubicic (33.), Šafranko (35.), Štepanovský (39.) ill. Matějovský (10.)

A DAC kezdőcsapata: Slávik – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubicic – Štepanovský, Simon, Sarr, Vida – Šafranko (Mészáros, 44.)