Leekens irányításával továbbra is nyeretlen a magyar válogatott

Updated: jún 9, 2018

Vereséget szenvedett a világbajnoki résztvevő Ausztráliától a magyar labdarúgó-válogatott, amely a Groupama Arénában megrendezett találkozón 2:1-es vereséget szenvedett.

A gól nélkül zárt első félidőt követően a 70. perc után pörögtek fel az események. A 74. percben Arzani lövése megpattant a kapu előtt és a labda Dibusz keze alatt a hálóban kötött ki – 0:1. A 88. percben Fiola szerzett labdát a jobb oldalon, a beadását Sainsbury a kapusnak próbálta fejelni, de a labda a saját hálójában kötött ki – 1:1. A döntetlent ne sikerült megtartani, ugyanis a 92. percben Irvine beadását Kádár passzolta a hálóba – 1:2.
Georges Leekens vezetésével továbbra is nyeretlen a magyar válogatott, amely legközelebb szeptember 8-án Finnországba látogat, majd három nappal később a Nemzetek Ligájában Görögországot fogadja.
Magyarország-Ausztrália 1:2 (0:0)

Groupama Aréna, 4000 néző, v.: Matej Jug (szlovén)
Gólszerzők: Sainsbury (88., öngól), illetve Arzani (74.), Kádár (92., öngól)
Sárga lap: Varga J. (44.), Fiola (78.), illetve Leckie (22.), Jedinak (76.)

Magyarország: Gulácsi Péter (Dibusz Dénes, a szünetben) – Lovrencsics Gergő (Fiola Attila, 73.), Vinicius Paulo, Kádár Tamás, Szabó János – Vadócz Krisztián, Varga József – Varga Roland, Kleinheisler László (Eppel Márton, 66.), Sallai Roland (Varga Kevin, 84.) – Szalai Ádám (Böde Dániel, 62.)

Ausztrália: Mathew Ryan (Brad Jones, a szünetben) – Joshua Robert Risdon, Trent Sainsbury, Mark Milligan, Aziz Behich – Massimo Luongo (Mile Jedinak, a szünetben), Aaron Mooy – Mathew Leckie, Tomas Rogic (Jackson Irvine, 64.), Robbie Kruse (Daniel Kruse, 73.) – Andrew Nabbout (Tomi Juric, a szünetben; Tim Cahill, 79.)