Hat gól és döntetlen a Ferencváros – Újpest rangadón

Updated: september 24, 2016

A címvédő Ferencváros 3-3-as döntetlent játszott a vendég Újpest FC-vel a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 11. fordulójának zárómérkőzésén.

A lila-fehérek legutóbb 1994 augusztusában tudtak három gólt szerezni az FTC vendégeként. Ezt megelőzően 2010-ben, az Újpest 6-0-s sikerét hozó rangadón született hat gól ebben a párosításban. A két csapat 1932, 1939, 1942, 1952 és 1967 után hatodik alkalommal játszott 3-3-as döntetlent egymással az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 11. forduló:
Ferencvárosi TC-Újpest FC 3-3 (1-2)

Groupama Aréna, 11 760 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Djuricin (11.), Leandro (60.), Pávkovics (65., öngól), illeve Diarra (20.), Balogh B. (38., 52. – a másodikat tizenegyesből)
sárga lap: Pintér Á. (45+2.), Nagy D. (52.), Djuricin (66.), Leandro (84.), illetve Nagy G. (45.), Diarra (68.), Pávkovics (74.)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Leandro, Cukic, Ramírez – Nagy D., Gera – Rju (Csernik, 65.), Hajnal (Radó, a szünetben), Lovrencsics (Pintér Á., 27.) – Djuricin

Újpest: Balajcza – Nagy T. (Nagy G., 23.), Kecskés, Pávkovics, Mohl – Windecker, Cseke, Bardhi, Balogh B. – Diarra (Andric, 73.), Angelov (Lázok, a szünetben)

A Ferencváros nagy helyzetével kezdődött a derbi, de Nagy Dominik elhibázta a lehetőséget, ám kisvártatva az osztrák Marco Djuricin megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A folytatásban is az FTC-nek voltak helyzetei, a mali Souleymane Diarra révén mégis az Újpest volt eredményes, aztán Balogh Balázs előbb a kapufát találta el, majd egy szép támadás végén a hálóba fejelt, így az Újpest 2-1-re vezetett a szünetben.
A második félidőt jól kezdték a vendégek, és mivel a Rju Szung Vu kezezése miatt jogosan megítélt büntetőt Balogh értékesítette, hamarosan már két találattal jobban álltak. Leandro a 60. percben csökkentette a Ferencváros hátrányát, és ez olyan lendületet adott a hazaiaknak, hogy – Pávkovics Bence öngóljának köszönhetően – kisvártatva egyenlítettek (3-3).
A váltakozó játékot hozó derbi igazságos döntetlennel zárult.