Hétgólos verséggel nyitott a kézilabda EB-n a magyar válogatott

Updated: január 14, 2018

A magyar válogatott 32-25-re kikapott az olimpiai címvédő Dánia csapatától a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában szombaton Varasdon.

Az első félidő nagyobb részében védekezésben és támadásban is jó teljesítményt nyújtott a magyar együttes, amelynek kimondottan nehéz dolga volt a lendületesen játszó, rendkívül határozott dánokkal szemben. A magyarok többször is vezettek, de a szünetben 14-12-es hátrányban voltak.

A második felvonásban viszont sokáig gyengélkedtek, tíz perc alatt csak egyszer voltak eredményesek, és hiába küzdöttek változatlanul, ebben a periódusban eldőlt a meccs (22-17).
A magyar csapat hétfőn – az előző kontinenstornán ezüstérmes – Spanyolországgal, szerdán pedig Csehországgal találkozik a D csoportban. A középdöntőbe az első három helyezett jut.