Győzelemmel és a 4. helyen zárta az idényt a VSK Dunaszerdahely

Updated: máj 20, 2018

Győzelemmel zárta az idényt a VSK Dunaszerdahely női kézilabdacsapat, amely az 1. liga 22. fordulójában a Mocsonok együttesét múlta felül 31:27 arányban.

Kiegyenlített játék zajlott a pályán, de az előny folyamatosan a hazai csapatnál volt, így szünetre is 15:14-es állással vonultak. Fordulás után sem tudott nagyobb előnyt kidolgozni a dunaszerdahelyi csapat, sőt, a 46. percben két góllal a mocsonokiak vették át a vezetést. A remek hajrának köszönhetően az utolsó 6 percben sorozatban öt gólt is szereztek a dunaszerdahelyi lányok, ezzel bebiztosították a győzelmet.

A záróforduló után 14 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség és 29 megszerzett ponttal újoncként a negyedik helyen zárta az 1. ligát a VSK Dunaszerdahely. A csapat legjobb góllövője Bugár Cintia lett, aki 22 mérkőzésen 167 gólt szerzett és ezzel a bajnokság harmadik legeredményesebb játékosa.

VSK Dunaszerdahely – Junior Mocsonok 31:27 (15:14)

Dunaszerdahelyi gólszerzők: Bugár Cintia 9, Straka Mária, Matus Virág 6-6, Lelkes Lilla, Posvancz Rebeka 4-4, Brunczvik Fanni 2.