A női kézilabda BL döntőjében a Győri Audi ETO KC

Updated: máj 12, 2018

A címvédő Győri Audi ETO KC 26-20-ra legyőzte a román CSM Bucuresti csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő szombati, első játéknapján.

A mezőny legjobbja a győriek holland irányítója, Cornelia Nycke Groot volt, aki hét gólt szerzett.
A magyar csapat ellenfele az orosz Rosztov-Don és a macedón Vardar Szkopje mérkőzésének győztese lesz vasárnap 18 órától.

Eredmény, elődöntő:
Győri Audi ETO KC-CSM Bucuresti (román) 26-20 (12-10)
a legeredményesebb játékosok: Groot 7, Oftedal, Görbicz 5-5, Amorim 4, illetve Neagu 6, Manea, Kurtovic 4-4, Mehmedovic 3

A győriek közül hárman hiányoztak: a cseh Jana Knedlikova bokasérülés, Tomori Zsuzsanna és a norvég Nora Mörk pedig térdműtét után gyógyul. Utóbbit benevezték a találkozóra, de csak azért, hogy testközelből, a kispadról nézhesse az elődöntőt.
A kiváló hangulatú mérkőzés az ETO két góljával, illetve Isabelle Gulldén kihagyott büntetőjével kezdődött. Ambros Martín vezetőedző ezúttal nem irányítóként, hanem balszélsőként számított Görbicz Anitára, aki már a hetedik percben betalált, majd elhibázott egy hétméterest.

A bukarestiek a 11. percben voltak eredményesek először, mert klasszis balátlövőjük, Cristina Neagu korábban három lövést is elrontott. Mindezek ellenére a Győr nem tudott háromgólosnál nagyobb különbséget kialakítani, de ez nem a játékmesteren múlt: Nycke Groot remekül irányította a győrieket, ezzel nagyban hozzájárult a hatékony támadásokhoz.
A szünethez közeledve a magyar csapat elkövetett néhány hibát – védekezésben is, de leginkább támadásban -, ennek ellenére két góllal vezetett harminc perc után, mivel a románok a hajrában kétszer is a kapufát találták el.

A Knedlikova hiánya miatt jobbszélsőt játszó Mireya González egymás után két lövést elrontott, de társai sem céloztak már olyan pontosan, mint korábban, mivel az ellenfél egyre keményebben védekezett. Neagu vezérletével a 42. percben egyenlített a CSM Bucuresti (16-16), ezt követően azonban két győri találat, majd a cserekapus Kiss Éva jóvoltából egy hárított büntető következett, Görbicz pedig visszaállította a háromgólos különbséget.
A bukarestiek időkérése után a kapuba visszatérő Kari Aalvik Grimsbö két lövést védett, csapata az 51. percben először vezetett néggyel, majd tovább nőtt az előny (22-17). Négy perccel a vége előtt Eduarda Amorim az üres kapuba lőtt, ezzel eldőlt a meccs, amit végül hat találattal nyertek meg a szinte végig kiválóan védekező győriek.