Szoros küzdelemben harcolta ki a feljutást a pódatejedi pingpongcsapat

Updated: máj 7, 2018

Drámai mérkőzésen vívta ki a feljutást a Pódatejed A asztalitenisz csapat, amely az elmúlt hétvégén rendezett négyesdöntő során Nyárasd A gárdája ellen mérkőzött és a következő idényt az 1. ligában kezdi.

A COOP ligák alapszakasza után az 1. liga utolsóelőtti helyén Nyárasd A csapata zárt, így a bennmaradás érdekében a 2. liga második helyezetttjével kellett mérkőznie. Mivel a 2. ligában Nyékvárkony mögött Dunaszerdahely C csapata végzett, nem vállalták a magasabb osztályt, így a harmadik helyezett Pódajeted A állhatott asztalhoz.

A tíz győztes mérkőzésig tartó párharcok során remek rajtot vettek a pódatejediek, már 8:3 arányú vezetést szereztek, de a nyárasdiak 9:9-re egyenlíteni tudtak. Mivel a két csapat összecsapása döntetlennel zárult, a győztesről szettarány döntött, itt pedig 36:31 arányban a Pódatejed játékosai voltak jobban. Ezzel három év megalakulása után egy osztállyal feljebb léphetett a Dunaszerdahely szomszédságában tevékenykedő csapat.

Fotó: archív