Kiütéses vereséget mért a Liverpool a Barcelona csapatára

Updated: august 8, 2016

A Liverpool FC együttese sima, 4:0-ás győzelmet aratott a spanyol FC Barcelona ellen a Bajnokok Nemzetközi Kupája 2016-os kiírásának utolsó fordulójában.

90 ezer néző volt kíváncsi a Wembley stadionban megrendezett összecsapásra, ahol Jürgen Klopp, a Vörösök vezetőedzője meglehetősen különös kezdőcsapatot küldött a pályára. A nyáron szerződtetett szenegáli Sadio Mané mellett ugyanis helyett kapott az ugyancsak friss igazolás Georginio Wijnaldum és Ragnar Klavan is. Tovább bonyolította a felállást a válogatottságot lemondó James Milner balhátvédként történő szerepeltetése, valamint a mérkőzés előtti rémhír, miszerint Daniel Sturridge kisebb sérülést szedett össze, így játéka kérdésessé vált a jövő héten rajtoló Premier League vasárnapi játéknapján az Arsenal ellen.

A másik oldalon Aleix Vidal és Juan Camara személyében inkább a védelemben kísérletezgetett Luis Enriqe, emellett egy időben két Suarezt is láthatott a közönség, az uruguayi Luis mellett ugyanis a Villarealtól vásárolt spanyol Denist is nevezte a találkozóra a szakember.

A kezdő sípszót követően a Liverpool ragadta magához a kezdeményezést, Wijnaldum alig egy perc elteltével megszerezhette volna a vezetést. A folytatásban is támadásban maradtak a Mersey-partiak, negyed óra elteltével pedig az első találat is megszületett: Sadio Mané első gólját jegyezte új csapatában. A hátrányba kerülő Barcelona ritmust váltott, ám rendre elpuskázta a kidolgozott helyzeteit, így a félidőig már nem változott az eredmény.

A második játékrész a felkészülési mérkőzéseken már megszokott cseredömpinggel kezdődött, és egy Javier Mascherano góllal folytatódott. Kisebb szépséghiba, hogy az argentin a saját kapujába talált, kettőre növelve ezzel az angol előnyt. Újabb egy perc után pedig már 3:0 állt az eredményjelzőn, Divock Origi köszönt be Claudio Bravo kapujába. A szinte sokkot kapó katalánok a hátralévő bő negyven percben sem tudták feltörni ellenfelük védelmét, mi több, a hosszabbítás végén a 20 esztendős szerb Marko Grujic révén a kegyelemdöfést is bevitte a Liverpool.