EL: Atlético Madrid – Olympique Marseille a döntőben

Updated: máj 4, 2018

Az Atlético Madrid az idegenbeli 1-1 után a csütörtöki, hazai visszavágón 1-0-ra legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Európa Liga elődöntőjében. A Salzburg-Olympique Marseille mérkőzésen hosszabbításra volt szükség.

Az idény végén távozó Arséne Wenger pályafutása 250. európai kupamérkőzésén ült vezetőedzőként a kispadon, de az Arsenal számára meglehetősen rosszul kezdődött a mérkőzés: a francia hátvéd, Laurent Koscielny tíz perc után súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, a földre került, és komoly fájdalmak közepette csak hordágyon tudta elhagyni a pályát. Az eset teljesen vétlen helyzetben történt, fizikai kontaktusról szó sem volt.

Az angol csapat az első félidőben egyszer sem találta el a kaput, a madridiak is csak egyszer, de abból gól lett: Diego Costa a hosszabbítás pillanataiban talált a hálóba. Edzőjük, Diego Simeone az európai szövetség büntetése miatt csak a díszpáholyból nézhette a találkozót.

A második felvonásban sokkal több lehetőségük volt a spanyoloknak, és bár újabb gól nem született, az 1-0-s végeredmény is a 2010-ben és 2012-ben EL-győztes Atlético továbbjutását jelentette.

Az Olympique Marseille kétgólos előny birtokában lépett pályára Salzburgban, de az osztrák együttes a második félidőben ledolgozta hátrányát, így hosszabbításra volt szükség. Itt azonban a francia csapat a portugál Rolando 116. percben szerzett góljával kiharcolta a továbbjutást.

Eredmények, elődöntő, visszavágók:
Atlético Madrid (spanyol)-Arsenal (angol) 1-0 (1-0)
gólszerző: D. Costa (45+2.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 2-1-es összesítéssel.

RB Salzburg (osztrák)-Olympique Marseille (francia) 2-1 (0-0, 2-0) – hosszabbítás után
gólszerzők: Haidara (53.), Sarr (65. – öngól) illetve Rolando (116.)
Továbbjutott: a Marseille, 3-2-es összesítéssel.