BL: Kiesett a Trencsén és a Sparta

Updated: august 4, 2016

A magyar válogatott csatár, Nikolics Nemanja csapata, a lengyel Legia továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójából a szerdai visszavágón.

A bajnoki címvédő varsói együttes gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a szlovák Trencínnel, de mivel a múlt heti első meccsen – éppen Nikolics találatával – 1-0-ra győzött, továbbjutott. A visszavágón a vajdasági csatár kezdő volt, és a 78. percben lecserélték.

Az előző körben a Ferencvárost búcsúztató albán Partizani kettős vereséggel esett ki az osztrák bajnok Salzburggal szemben. A szlovák bajnok Trencsén a hazai 1:0-ás vereség után a Legia otthonában gól nélküli döntetlent ért el, ezzel búcsúzott a Bajnojok Ligája küzdelmeitől.

A 4. forduló sorsolását pénteken tartják.

Bajnokok Ligája-selejtező:
3. forduló, visszavágók (az UEFA honlapja alapján):
Legia Warszawa (lengyel)-Trencín (szlovák) 0-0
Továbbjutott: a Legia, 1-0-s összesítéssel.
PAOK (görög)-Ajax Amsterdam (holland) 1-2 (1-1)
Tj.: az Ajax, 3-2-es összesítéssel.
Red Bull Salzburg (osztrák)-Partizani (albán) 2-0 (0-0)
Tj.: a Salzburg kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.
AS Monaco (francia)-Fenerbahce (török) 3-1 (2-0)
Tj.: a Monaco, 4-3-as összesítéssel.
RSC Anderlecht (belga)-FK Rosztov (orosz) 0-2 (0-1)
Tj.: a Rosztov, 4-2-es összesítéssel.
Celtic Glasgow (skót)-Asztana (kazah) 2-1 (1-0)
Tj.: a Celtic, 3-2-es összesítéssel.
Young Boys (svájci)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-0 (0-0, 2-0, 2-0), tizenegyesekkel 4-2
Tj.: a Young Boys, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 1-0 (0-0)
Tj.: a Hapoel Beer-Seva, 1-0-s összesítéssel.
FC Köbenhavn (dán)-Astra Giurgiu (román) 3-0 (3-0)
Tj.: az FC Köbenhavn, 4-1-es összesítéssel.
Steaua Bucuresti (román)-Sparta Praha (cseh) 2-0 (1-0)
Tj.: a Steaua Bucuresti, 3-1-es összesítéssel.