BL: Gólfesztivált rendezetta Barcelona és a Bayern

Updated: september 14, 2016

A Barcelona és a Bayern München is gálázott az idei Bajnokok Ligája első játéknapján. A Barcelona a skót Celtic-et ütötte ki úgy, hogy már a harmadik percben vezetett Lionel Messi góljával.
A csoport másik meccse a Manchester City–Mönchengladbach találkozó lett volna, ám az a nagy esőzés miatt elmaradt.

Úgy tűnt, hogy a PSG is gálázik majd ezen az estén, hiszen bő negyven másodperc elteltével Cavani góljával vezetett a francia csapat az angol Arsenal ellen.
A Bayern München viszont a várt különbséggel hozta a kötelezőt az orosz Rosztov ellen. Az első gólra a 28. percig kellett várni, akkor Robert Lewandowski tizenegyesből volt eredményes.

A lefújás előtt, a 27. születésnapját kedden ünneplő Thomas Müller is gólt szerzett. A fordulás után pedig jött Kimmich, aki tíz nap alatt megszerezte első gólját a válogatottban, a Bayernben és a BL-ben is. Sőt a nemzetközi kupában mindjárt a másodikat is. A 90. percben még Bernat is betalált, így öt lett a vége – papírforma.

A Manchester City – Mönchengladbach mérkőzést elhalasztották, mivel a heves esőzések miatt a pálya játékra alkalmatlanná vált.

A-csoport

PSG–Arsenal 1–1 (Cavani 1., Alexis Sanchez 78.)

Basel–Ludogerec 1–1 (Steffen 79., ill. Cafu 45.)

B-csoport

Dinamo Kijev–Napoli 1–2 (Harmas 26., ill. Milik 36., 45.)

Benfica–Besiktas 1–1 (Cervi 13., ill. Talisca 93.)

C-csoport

Barcelona–Celtic 7–0 (Messi 3., 27., 60., Neymar 50., Iniesta 59., Suárez 75.)

Manchester City–Mönchengladbach – elmaradt

D-csoport

Bayern München–Rosztov 5–0 (Lewandowski 28., Müller 45., Kimmich 53., 60., Bernat 90.)

PSV–Atlético Madrid 0–1 (Saul Niguez 43.)