Šafranko góljával győzött a szlovák válogatott

Updated: jún 17, 2017

Győzelemmel nyitott a lengyelországi U21-es Európa bajnokságon a szlovák labdarúgó-válogatott. A csereként beállt Pavol Šafranko öt perc után talált a hálóba és döntötte el a győzelem sorsát.

Már az első percben vezetést szerzett a házigazda Lengyelország, Lipski fejjel vette be Chovan kapuját – 1:0. A 20. percben egyenlített a szlovák csapat, Valjent lövése a hálóban kötött ki – 1:1. A 78. percben Šafranko döntötte el a három pont sorsát, ballal Wrabel kapujába talált – 1:2. A mérkőzésen Bénes László a 92. percben lépett pályára.

Lengyelország – Szlovákia 1:2 (1:1)
Gólszerzők: Lipski (1.) – Valjent (20.), Šafranko (78.)
Lengyelország: Wrabel – Kedziora, Bednarek, Jach, Jaroszyňski – Dawidowicz, Linetty – Frankowski, Lipski (82. Niezgoda), Kapustka (59. Moneta) – Stepiňski (84. Piatek)
Szlovákia: A. Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Lobotka – A. Rusnák, Chrien, Bero (90.+ Bénes), Mihalík (82. Haraslín) – Zreľák (73. Šafranko)