Második győzelmét aratta a Somorja

Updated: august 8, 2016

Tovább tart a somorjaiak remek teljesítménye, a második liga újonca a második fordulóban is három pontot szerzett, ráadásul a két mérkőzés alatt még gólt sem kapott.

Ezúttal a bajnokesélyes Nyitra látogatott a Pomlé stadionba, de mint kiderült, esélye sem volt a pontszerzésre. Kezdettől fogva fölényben játszott a hazai csapat, a remek játékot góllal koronázták. A 31. percben Leonel távoli lövése a kapuban kötött ki – 1:0. A hazaiak fölénye a fordulás után sem apadt, Peterson pedig a 66.. percben bebiztosította három pontot a csallóközi csapat számára.

A győzelemnek köszönhetően már hat pontot szerzett az újonc, holtversenyben a kieső Szakolcával. A következő fordulóban a Zsolna B-hez látogat Mike Keeney együttese, előtte viszont szerdán, augusztus 10-én a Slovnaft Cup második fordulójában Dévényújfaluba utaznak a kék-fehérek.

STK Somorja – FC Nyitra 2:0 (1:0)
Gólszerzők: Leonel (31.), Peterson (66.)
Somorja: Hajdúch – Špánik, Pončák (Brennan, 30.), Horváth, Ágh (Ozogány, 15.) – Mezovský, Králik, Luiz Fernando, Lucas, leonel – Peterson (Levi, 81.)

Fotó: Őry Tibor – stksamorin.sk