Kikapott Szlovéniában a szlovák labdarúgó-válogatott

Updated: október 8, 2016

A világbajnoki selejtezők második mérkőzésén is vereséget szenvedett a szlovák labdarúgó-válogatott, amely ezúttal Szlovéniában lépett pályára. A sorsdöntő találatot Kronaveter szerezte a 74. percben.

Szlovénia – Szlovákia 1:0 (0:0)
Gólszerző: 74. Kronaveter.

Sárga lapok: Cesar, Krhin, Struna – Saláta, Hubočan, Ďurica, Ďuriš, Kucka.

Slovinsko: Oblak – Struna, Samardžič, Cesar, Jokič – Krhin – Kurtič (72. Kronaveter), Birsa (68. Novakovič), Verbič – Iličič, Bezjak (90. Mevlja)

Slovensko: Kozáčik – Pauschek (79. Sabo), Hubočan, Saláta, Ďurica, Švento (79. Holúbek) – Kucka, Hrošovský (79. Ďuriš), Greguš – Hamšík – Mak

Az első félidőben a hazai válogatott volt fölényben, viszont a szlovák csapat szerezhetett volna vezetést. A 38. percben Kucka passza után Mak került helyzetbe, lövését Oblak kiütötte. A 43. percben Bezjak löketét Kozáčik a kapufára tolta.

A  74. percben Szlovénia megszerezte a vezető találatot, két perc játék után Kronaveter talált a kapuba – 1:0. Ján Kozák védencei nem tudtak kiegyenlíteni, így a világbajnoki selejtezők során pont nélkül állnak a tabellán.

A következő mérkőzésre október 11-én, kedden Skóciát fogadja a szlovák válogatott.