Kétgólos hátrányból fordított Kisudvarnok a járási rangadón

Updated: november 12, 2017

Izgalmakkal, fordulatokkal és gólokkal teletűzdelt hétvége áll mögöttünk a Dunaszerdahelyi Területi Labdarúgó-bajnokságban.

Az AG Sport liga 14. fordulójában a hazai csapatok – egy kivételével – nem hagytak teret ellenfeleiknek a pontrabláshoz. A félidőben még két gól előnnyel vezettek a bakaiak az élcsapatok derbijén, ám a második félidőben a házigazda kisudvarnokiak meg sem álltak a fordításig és a győzelemig. Az előnyük egy fordulóval az őszi fordulók vége előtt immár hat pontra növekedett, ám Bakára még vár egy mérkőzéspótlás is. Gólparádé volt Szentmihályfán, ahol 7 gólból három 11-esből esett, továbbá Nyékvárkonyon, ahol Rákóczi János triplázott, valamint Egyházgellében is szép számban születtek a találatok.

A VII. liga kínálatában a korábban elhalasztott 12. forduló néhány mérkőzése szerepelt. Ebben a ligában is egymással küzdöttek meg a tabella élén álló csapatok. Az első félidőben egygólos hátrányból fordítottak a padányiak, de a második félidőben érkezett a tejfalusiak egyenlítő találata, így 4 pont előnnyel várhatják a tavaszi rajtot. Az eddigi fordulókban sikertelenül szereplő újonc csallóköznádasdiak ezúttal már győzelemmel is büszkélkedhetnek, miután legyőzték Patonyrétet. Vásárúton az utolsó hat perc tartogatott izgalmakat és gólokat – a hazaiak egyébként a 61. perctől kapusuk kiállítása miatt emberhátrányban futballoztak.

Az U19-eseknél gólarányt javítottak, így biztosan őszi bajnokok az egyházgelleiek, akik még nem kaptak ki az idei bajnokságban. Gellei színekben ezúttal Varga Péter triplázott. Egyaránt öt-öt gólt gurítottak az eperjesiek és vásárútiak aktuális ellenfelüknek.

AG SPORT LIGA/VI. LIGA – 14. forduló:
Pozsonycsákány-Pozsonyeperjes 1:1 (0:1), g.: Chamilla P. (11m-88.) ill. Tomaček L. (11.);
Szentmihályfa-Felbár 4:3 (3:1), g.: Csölle D. (3., 34.), Desat M. (37.), Gönczöl Cs. (öngól-66.), Döme T. (11m-82.) ill. Grünfeld N. (11m-45., 11m-89);
Egyházgelle-Felsőpatony 4:1 (2:0), g.: Csölle F. (23., 29.), Gyurkovics N. (66.), Világi A. (71.) ill. Sakal P. (55.);
Nagypaka-Nagyudvarnok 3:1 (3:1), g.: Pénzes A. (8., 18.), Flaska R. (12.) ill. Kovács A. (22.);
Nyékvárkony-Izsap 6:2 (1:1), g.: Rákóczi J. (3., 67., 76.), Kósa D. (65.), Nagy T. (73.), Szalay S. (83.) ill. Szabó T. (32.), Póda D. (58.);
Dióspatony–Ekecs-Apácaszakállas 3:1 (1:1), g.: Kohút R. (11.), Mohácsi F. (49.), Lengyel L. (71.) ill. Csordás B. (11m-40.);
Balony-Hegyéte 1:0 (0:0), g.: Kulacs P. (52.);
Kisudvarnok-Baka 3:2 (0:2), g.: Ravasz T. (57., 88.), Vass B. (60.) ill. Kálmán G. (10.), Mészáros Z. (30.).

VII. LIGA – 12. forduló (elhalasztott mérkőzések):
Padány-Somorja B 2:2 (2:1), g.: Bíró Z. (40.), Vörös B. (43.) ill. Sárkány M. (6.), Rigó A. (67.);
Csallóköznádasd-Patonyrét 3:0 (2:0), g.: Tamás D. (28.), Brogyányi G. (39., 57.);
Vásárút-Tárnok 2:1 (0:0), g.: Seszták L. (86.), Szűcs K. (90.) ill. Holásek A. (84.);
Csallóközkürt-Béke 1:1 (1:0), g.: Kevický P. (11.) ill. Szabados D. (86.);
Alistál-Nagyszarva 5:0 (1:0), g.: Bogyai K. (11., 51.), Dórák L. (57.), Mandák I. (76., 89.).

VI. LIGA U19 – 14. forduló:
Felsőpatony-Nyárasd 4:0 (2:0), g.: Sóky K. (6., 11m-40.), Tóth M. (70.), Szászi A. (81.);
Pozsonyeperjes-Nagyszarva 5:1 (1:0), g.: Zátori M. (14.), Izsóf A. (69.), Horváth S. (80.), Szabad P. (86.), Banyák T. (90.) ill. Bartal T. (75.);
Ekecs-Apácaszakállas–Vásárút 0:5 (0:3), g.: Márton V. (11., 30.), Dombos M. (28.), Török B. (66., 85.);
Nagyudvarnok-Egyházgelle 1:10 (0:3), g.: Füssi B. (67.) ill. Soóky D. (18.), Lelkes Á. (38., 75.), Macura L. (43.), Varga P. (49., 59., 77.), Pőthe M. (66.), Márkus M. (69.), Farkas L. (90.).

1.Egyházgelle 13 11 2 0 72:13 35
2.P.eperjes 13 10 2 1 64:10 32
3.Nagyszarva 13 8 2 3 45:25 26
4.Felsőpatony 11 6 2 3 36:17 20
5.Vásárút 12 6 1 5 33:22 19
6.Nyárasd 12 3 1 8 25:59 10
7.Nagyudvarnok 13 3 1 9 26:62 10
8.Alistál 12 1 1 10 16:63 4